Goło i wesoło - zdjęcie Goło i wesoło - zdjęcie Goło i wesoło - zdjęcie

Średnia ocena

30 oddanych głosów
266 zainteresowanych osób

8,9 / 10

Goło i wesoło

Sztuka ”Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire'a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat, nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r. Spektakl święcił sukcesy w USA, Kanadzie, Anglii, Francji (w 2001 r. produkcja francuska otrzymała nagrodę Moliera za najlepszą komedię roku na scenie teatralnej), Niemczech, Australii, Ameryce Południowej i krajach skandynawskich. Obecnie jest wielkim przebojem w Rosji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem, zarówno przez publiczność jak i krytyków teatralnych.

”Goło i wesoło” okazało się hitem nie tylko w teatrach – film na podstawie sztuki, pod tym samym tytułem podbił także kina. Podobnie jak film, spektakl opowiada historię kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie „Napalone Nosorożce”. Natomiast akcja przedstawienia dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim. Oglądamy jak nasi bezrobotni próbują opanować trudną sztukę publicznego rozbierania się, początkowo w swoim gronie, następnie podczas przesłuchania w jedynym klubie w mieście o nazwie„ Eden”. Przesłuchanie wypada fatalnie. Następny występ przed tomaszowską publicznością, wypada jeszcze gorzej. Menager striptizerów wynajmuje byłą tancerkę Wandę, aby udzieliła im kilku lekcji. Jesteśmy świadkami komicznych prób „ baletowych”, podczas których Wanda uczy ich podstaw profesjonalnego striptizu. Spektakl wieńczy spektakularny finał, w wykonaniu „Napalonych Nosorożców”, którzy na scenie, przed publicznością rozbierają się z taką swobodą, jakby robili to od urodzenia. A piękniejsza część widowni zadaje sobie pytanie „ Ile dzisiaj zdejmą z siebie?!”…

Na scenie występują między innymi Maciej Mikołajczyk jako Młody, Jan Zmit jako Żmuda, Alżbeta Lenska jako Wanda, Olga Borys jako Wanda, Tomasz Sapryk jako Bugi, Jacek Lenartowicz jako Kierownik.

Czas trwania: 140 minut

Realizacja

Przekład: Lou Rising

Reżyseria: Arkadiusz Jakubik

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Choreografia: Krzysztof Adamski

Producent: Jerzy Gudejko

Producent spektaklu: Agencja Gudejko www.teatrgudejko.pl

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra rozrywka

  gr.....@gm...il.com / 12 października 2017

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo polecam :) Byłam już na nim cztery razy i za każdym razem jestem pełna uznania dla aktorów chociaż obsada za każdym razem była inna. Wielkie szapoba dla aktorów i reżysera .

  sy.....@in...ia.pl / 12 października 2017

 • 10,0/ 10

  super spektakl, zabawa na całego,polecam

  MA.....@....PL / 08 kwietnia 2017

 • 10,0/ 10

  Rewelacja, wszystkim polecam:)

  ma.....@....pl / 28 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Super

  st.....@gm...il.com / 13 grudnia 2016

 • 10,0/ 10

  wspaniała zabawa, nie sądziłam, że aktorzy "pójdą na całość" :-)

  ma.....@mb...nk.pl / 12 października 2015

 • 10,0/ 10

  Wręcz rewelacyjny,genialna komedia ! Polecam w szczególności Panią choć Panowie równie dobrze będą się bawić na tej sztuce ;-)

  ag.....@ma...on.pl / 10 października 2015

 • 10,0/ 10

  Myślę że osoby które oglądały to przedstawienie zgodzą się ze mną : sztuka super, świetni aktorzy, super pomysł Odskocznia od szarej rzeczywistosci ,ubawilismy się do łez a rękoma nie mogłam ruszać nastepnego dnia od klaskania Polecam !

  bl.....@....pl / 17 lipca 2015

 • 10,0/ 10

  Świetny, zabawa do łez :-)

  i......@ya...oo.pl / 08 lipca 2015

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjne przedstawienie, ubaw na całego

  an.....@....pl / 16 lutego 2015

 • 8,0/ 10

  Tytuł nie kłamie :) Bawiłam się świetnie. Polecam ten spektakl.

  du.....@po...ta.onet.pl / 08 lipca 2015

 • 7,0/ 10

  Szczerze mówić pierwsza połowa super ale w drugiej już przesadzone z wulgaryzmami.

  a......@po...st.pl / 20 kwietnia 2016

Teatr Capitol - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 115, Warszawa

https://teatrcapitol.pl/

Kup bilet