Ja, Sendlerowa - zdjęcie Ja, Sendlerowa - zdjęcie Ja, Sendlerowa - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

8,0 / 10

Ja, Sendlerowa

„Ja, Sendlerowa. Wypowiadam wojnę Hitlerowi! O tak! No chodź! W ząbek czesany i wszyscy w ząbek czesani. Takiego wała! Co mi tu będzie jakiś psychopata wprowadzał jakieś swoje zasady higieny międzyludzkiej. Nie zostawię tego. Bo płonie we mnie gniew, bo jestem wkurwiona, bo bardzo, naprawdę bardzo nie podoba mi się to wszystko i nie mam zamiaru nic z tym nie robić”.

Dzieci uratowane kontra dzieci martwe. Gorzkie równania i statystyki. Bohaterstwo osoby, która uratowała wiele żydowskich dzieci, bohaterstwo będące kroplą w morzu krwi. Kobieta prowadząca nierówną walkę ze śmiercią, podłością, pragmatycznym równaniem siły.

Sendlerowa występuje jako symbol nieprzejednania w świecie ryzykownych wyborów, symbol walki o pokój, niepodległości osobistej, także jako symbol międzyludzkiej empatii walczącej z bezwzględną, chłodną maszyną. Ale „Ja, Sendlerowa” jest także opowieścią o przejmowaniu osobistej historii dla zbiorowego poczucia komfortu, opowieścią o ostatecznej samotności bohaterstwa, rozczarowaniu oraz o samotności człowieka wobec okrucieństwa i obojętności świata.

Występują

Alicja Czarnik, Aleksandra Konior, Monika Kufel, Łukasz Gawroński, Karol Śmiałek

Realizacja

Reżyseria: Ana Nowicka

Tekst: Bartek Harat

Muzyka: Adrian Konarski

Scenografia i kostiumy: Monika Kufel

Choreografia: Katarzyna Kleszcz

Opinie naszych widzów (1)

  • 7,0/ 10

    Krótki (niecala godzina), koncowka niezadowalajaca- mówiąc szczerze myslalam ze to czas na przerwę i zdziwiły mnie oklaski ludzi na zapowiadający się koniec. Rola sendlerowej moglaby zostac ukazana w mniej ironiczny, współczesny sposób (typu niezbyt zabawne wstawki typu polska mistrzem polski), ale aktorka świetna i mimo słabej roli, świetnie ja odegrała. Reszta super.

    nk.....@....pl / 12 listopada 2018

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28, Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.