Międzynarodowy Wieczór Komedii Idiotycznej : Troll/ Furiozo. - zdjęcie

Międzynarodowy Wieczór Komedii Idiotycznej : Troll/ Furiozo.

Zapraszamy na pierwszą odsłonę Międzynarodowego Wieczoru Komedii Idiotycznej- nowego, kompletnie niedorzecznego i absurdalnego projektu Piotra Sikory którego celem jest sprowadzenie nad Wisłę ciekawych i alternatywnych spektakli komediowych z całego świata- wyjątkowa okazja by zobaczyć pracę międzynarodowych komików i komiczek na najwyższym poziomie idiotyzmu. W pierwszej edycji w cenie jednego biletu zobaczycie dwa osobne akty komediowe.

Na początek gościnny występ znakomitych norweskich komiczek, które przygotowują się do udziału w tegorocznym festiwalu fringe w Edynburgu - Marie Kallevik Straume i Anny Marie Simonsen w ich nowym work in progress "Troll". Drugim spektaklem wieczoru będzie "Furiozo: Man Looking for Trouble" w wykonaniu Piotra Sikory.

Wieczór to cukierek na komediowej i teatralnej mapie warszawy podczas którego będzie mogli zobaczyć styl teatralny, który w Polsce praktycznie nie istnieje czyli zupełnie niedorzeczną komedię zanurzoną w improwizacji i sztuce współczesnych klaunów. Oba spektakle są work in progressem, po spektaklu widzowie będą mogli podzielić się swoim feedbackiem z performerami.

Troll - spektakl w języku angielskim.

Furiozo- bez słów.

Poniżej opis obu spektakli, które zobaczycie podczas tego wieczoru (jeden bilet na dwa spektakle? Ale sztos!)

"Troll". Marie Kallevik Straume /Anna Marie Simonsen

Dwa trolle czują się niezrozumiane i przedstawione w niewłaściwy sposób. Boją się kóz i zamieniają się w kamień. Spektakl bada głębie krzywdzącego zjawiska jakim było historycznie oczernianie tych legendarnych istot. Czego byśmy się dowiedzieli, gdybyśmy wysłuchali ich punktu widzenia? Inspirowana skandynawskim folklorem komedia o byciu outsiderem i pogoni za pięknem, przedstawiający dwóch klaunów na rolkach w lesie. Mieszanka muzyki klasycznej, parkour, interakcji z publicznością, pysznego sera babybel.

----------------------------------------------------------------

FURIOZO MAN LOOKING FOR TROUBLE. Piotr Sikora

Spektakl bez słów!!! Można wziąć znajomych z każdego kraju!

Komedia o wściekłości i furii. Niepokojący, absurdalnie zabawny, parodystyczny portret toksycznej męskości. Pościgi policyjne, narkotyki, drobne kradzieże i tęsknota za miłością. Wszystko to w jednej osobie - Furiozo, agresywnym chuliganie, który szuka kłopotów. Pokochasz go. Będziesz go nienawidzić. Doświadczysz obecności bestii. Oryginalna praca, której nie zobaczysz nigdzie indziej. Zobacz show na krawędzi, coś co wywołuje śmiech i dyskomfort w jednej chwili . Gdyby Furiozo mógł mówić, powiedziałby tylko to:

Żyj szybko. Giń.

Spektakl jest ciągłym work in progress przygotowywanym na Fringe festival W Edynburgu w 2023.

Trailer: https://youtu.be/4EDC0jskLuk

Strona spektaklu: https://piotrsikora.wixsite.com/furiozo

Kicket.pl : ogólna ocena: 9,4 / 10

Recenzje publiczności:

"Mimo tego, że to dopiero work in progress - cała publiczność świetnie się bawiła. Spektakl angażuje widzów, bawi, a momentami nawet rozczula."

"Tytułowy Furiozo grozi, bawi, wciąga w kłopoty, uwodzi czułością i romantyzmem."

"Ciekawa podróż z głównym bohaterem, który bawi, wzrusza i lekko przeraża.Warto to zobaczyć i przeżyć.

Artyści:

Troll:

Marie Kallevik Straume (wykonawca i producent) studiowała w École Jacques Lecoq i LAMDA. Brała udział w kursach klaunów u Phillippe'a Gaulier, Spymonkey i Angeli de Castro. Marie jest współzałożycielką/wykonawcą/producentem firmy teatralnej mågå Productions.

Anna Marie Simonsen (performerka i producentka) ukończyła w 2019 roku studia licencjackie w dziedzinie sztuk dramatycznych i teatralnych na Goldsmith University. Jest absolwentką SOHO Theatre i otrzymała roczne stypendium artystyczne od Arts Council Norway w 2022 roku. Jej jednoosobowy program Naughty wygrał Oslo Fringe’s Funniest Moment Award 2021 i opisana jako „zalotnie niepokojąca” (Edfringe Review). Instagram i Twitter: @annamariess

Cecily Nash (reżyser) jest absolwentką École Jacques Lecoq i przez ponad dekadę pracowała jako aktorka i twórca teatralny, mając na swoim koncie między innymi The Campers (bieżąca trasa koncertowa), The Frida Kahlo of Penge West (nominacja OffWestEnd za główną rolę w filmie Play), The Wind in the Willows, Widows Walk (film fabularny) i różne utwory głosowe, w tym kanał 5 The Floogals. Instagram: @cecilyanash

Furiozo:

PIOTR SIKORA:

Piotr Sikora komik i improwizator związany z Klancykiem i Hofesinką. Odbył intensywny trening w zakresie teatru fizycznego studiując we Włoszech, USA i Wielkiej Brytanii. Pasjonuje się teatralnym aspektem klauna, głupca, poczciwego idioty i eksploruje tę figurę w swoich autorskich spektaklach komediowych: "Boy- Looking For Friends", "Studium Cringe-u Dr Floppenhaimera" i spektaklu który prezentował na australijskim fring-u w Adelaide i Nowej Zelandii "Peter- Trzeźwy Wampir". Wykładowca improwizacji teatralnej na Uniwersytecie Otwartym UW. Miłośnik Nintendo Switch, jeden z najgorszych absolwentów prawa na UW współczesnej historii Polski. Wow, super że dotarłaś/eś aż tu! Gratuluję ❤ .

Resort Komedii - Adres i dojazd

ul. Bielańska 1, Warszawa

www.resortkomedii.pl

Kup bilet