Śmiertelnie trudna gra - zdjęcie Śmiertelnie trudna gra - zdjęcie Śmiertelnie trudna gra - zdjęcie Śmiertelnie trudna gra - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Śmiertelnie trudna gra

Gąska Klementyna pewnego dnia spotyka Śmierć. Na ten widok dostaje gęsiej skórki, ale nie ucieka, nie krzyczy... Zresztą Śmierć wygląda inaczej, niż spodziewała się Klementyna: nie trzyma w ręku

kosy, nie jest ani stara, ani brzydka, lubi spacerować i rozmawiać o słodyczach. Między dwiema bohaterkami rodzi się relacja, poznają się coraz lepiej i głębiej.

- Wyszłyśmy od tematu śmierci, a zaczęłyśmy przyglądać się życiu, jego regułom, tej naszej codziennie grze w klasy. Z muzyczno-ruchowych improwizacji powstał spektakl nie tylko o odchodzeniu, ale o twórczej obecności w świecie pełnym wyzwań - mówi Justyna Sobczyk, reżyserka.

Teatr 21 zrodził się w 2005 r. z warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Aktorami są przede wszystkim uczniowie oraz absolwenci szkoły - osoby z zespołem Downa i autyzmem. Ich dawna zabawa w teatr zmieniła się w pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie. Spektakle Teatru 21 można było oglądać w warszawskich teatrach (Dramatyczny, Studio, Powszechny, Nowy, Baj, Soho), Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, który jest głównym miejscem aktywności zespołu. Grupa występowała również na festiwalach w kraju (Wrocław, Poznań, Węgajty, Gdańsk, Kalisz, Łódź, Kielce, Białystok, Pszczyna, Lublin) i za granicą (Praga, Neratov, Berlin, Helsinki, Freiburg). Z Teatrem 21 współpracują artyści, edukatorzy i badacze działający na co dzień w instytucjach kultury w całej Polsce. Grupę prowadzi Justyna Sobczyk.

Wydarzenie współfinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Na scenie występuje Magdalena Świątkowska, Justyna Wielgus.

Twórcy

Reżyseria: Justyna Sobczyk

Dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna

Scenografia/kostiumy/światło: Agata Skwarczyńska

Muzyka na żywo: Saba Litwińska

Obsługa światła: Sebastian Klim

Produkcja: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Partnerzy: Instytut Teatralny, Fundacja Win-Win

Premiera: 21 września 2013 r., Instytut Teatralny w Warszawie

Copyright: Wolf Erlbruch, Ente Tod und Tulpe; ©Verlag Antje Kunstmann GmbH, München 2007

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Trudno znaleźć taki teatr - subtelny, "do środka człowieka". I małego i dorosłego (bez zgrywania się i podtekstów ;)).

    sz.....@gm...il.com / 18 grudnia 2017

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.