Powrót / ONLINE - zdjęcie

Średnia ocena

25 oddanych głosów

8,8 / 10

Powrót / ONLINE

Bohaterami spektaklu Bukowskiego i Zdunika jest trójka rodzeństwa. Zjeżdżają się do rodzinnego domu, aby pożegnać zmarłą matkę.

Muszą urządzić pogrzeb, wyprawić stypę, uporządkować rzeczy. To dla nich mały koniec świata, intymna apokalipsa – wraz z jej śmiercią odchodzą także złudzenia o przeszłości, przerwane zostają ostatnie nici łączące ich z domem.

Jednak to nie będzie tylko zamknięcie rozdziału, ale i otwarcie nowego porządku: wspólnie będą musieli skonfrontować się z pragnieniami, które bali się wypowiedzieć, ze skrywanymi sekretami i nieprzepracowanymi traumami. Tak, jak nowotestamentowa apokalipsa – ich spotkanie także przyniesie oczyszczenie: pytanie jednak, czy po nim jakiekolwiek dalsze życie jest jeszcze możliwe?

Źródło zdjęcia: Fot. Jeremi Astaszow

Zwiastuny

Występują

Iga Bancewicz, Magdalena Jaworska (gościnnie), Mariusz Galilejczyk

Realizacja

Reżyseria, muzyka: Michał Zdunik

Tekst: Beniamin Bukowski, Michał Zdunik

Dramaturgia: Beniamin Bukowski

Scenografia, kostiumy: Katarzyna Wesołowska

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawa sztuka. Dobrze zagrana. Trzyma w napięciu. Na pewno warta obejrzenia.

  ad.....@gm...il.com / 30 marca 2021

 • 10,0/ 10

  spektakl był cudowny, aktorzy niesamowici, świetna scenografia, historia opowiedziana w sposób wzruszający i przejmujący, polecam bardzo!!

  ra.....@gm...il.com / 26 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl wywarł na mnie ogromne wrażenie. Obejrzałam dwa razy (dwa razy sie popłakałam) i zamierzam jeszcze raz kupić wejściówkę. Świetnie ujety temat, wspaniała gra aktorów, trudno powiedzieć, kto z aktorów był najlepszy, wszystkie trzy role były zagrane tak, że mam wyłacznie słowa uznania. Nie jestem znawcą sztuki, oglądam tylko to, co do mnie mówi i zostawia ślad. Ten spektakl taki jest. Wielkie brawa. Specjalne brawo dla Reżysera. Polecam gorąco. Wesjściówka 15 zł, a mozna "wejść" na spektakl z rodziną, przyjaciółmi... i kilkakrotnie. No i mamy poczucie, że wspieramy twórców.

  we.....@gm...il.com / 25 marca 2021

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Przede wszystkim mądry i szczery. Świetnie wymyślony i dobrze zagrany. Nieprzerysowany, nie przekombinowany.

  mi.....@on...et.pl / 12 marca 2021

 • 6,0/ 10

  teatr był bardzo fajny i gra aktorska bardzo dobra, ale jedna sprawa mnie denerwowała bo za dużo było przeraźliwego wrzasku

  he.....@....pl / 29 marca 2021

Festiwal Nowe Epifanie - Adres i dojazd

http://noweepifanie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.