wróć do bloga

Vertigo Summer Jazz Festival 2022. Program wydarzeń

Vertigo Summer Jazz Festival to wyjątkowe święto muzyki jazzowej. Twórcy festiwalu mają jeden cel: promować jazz w przestrzeni miejskiej, w szczególności we Wrocławiu.

Chcąc dotrzeć do jak największej i najbardziej zróżnicowanej grupy odbiorców, których można zarazić miłością do jazzu, festiwal przerodził się w podróż po Wrocławiu.

Wydarzenia odbywają się przez cały lipiec i skupiają się na promocji wrocławskich muzyków, ale także ciekawych i nietuzinkowych miejsc w mieście. Dlaczego więc nie wybrać się na koncert w tramwaju, beach barze lub na dachu?

Vertigo Jazz Club we Wrocławiu

Vertigo Jazz Club & Restaurant to klub jazzowy we Wrocławiu, a zarazem „dom” festiwalu. W przestrzeni klubu organizowane są liczne koncerty i wystawy, związane nie tylko z muzyką jazzową, ale ze sztuką w ogóle.

W Vertigo Jazz Club prawie codziennie można delektować się muzyką na żywo. Repertuar jest różnorodny i z pewnością zadowoli miłośników muzyki jazzowej, jak i tych, którzy dopiero odkrywają ten gatunek. Na scenie pojawiają się zazwyczaj wrocławscy artyści, ale także goście z całej Polski oraz zagranicy.

Dodatkowo na scenie można podziwiać doskonałe spektakle IMPROKRACJI, czyli jednej z najlepszych grup impro w kraju.

Vertigo Summer Jazz Festival. Program

Koncerty w ramach festiwalu odbędą się na plażach, dachach, w komunikacji, hotelach, Vertigo Jazz Club, parkach, na Wyspie Daliowej oraz w tzw. special locations.

W poniedziałki festiwalowicze udadzą się do beach barów. We wtorki koncerty odbędą się w tramwajach, na statku, czy w porcie lotniczym. W środy muzyka jazzowa będzie zachwycać słuchaczy na dachach galerii handlowych, m.in. Concordia Design, a także Save the World Real Estates.

W czwartki festiwal przeniesie się do hoteli. W piątki koncerty odbędą się w samym Vertigo Jazz Club, a w soboty będzie można posłuchać jazzu w parkach. Niedziele to Wyspa Daliowa nad Odrą, a wspomniane special locations, to na przykład siedziba firmy Skanska, czy Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej.

Na co warto się wybrać?

Jednym z najciekawszych wydarzeń w ramach festiwalu jest Music of Buena Vista na dachu Galerii Dominikańskiej. Jest to koncert, który prezentuje style oraz walory muzyki kubańskiej, zaczynając od afrykańskich korzeni, a kończąc na połączeniu karaibskiej muzyki z jazzem oraz muzyką nowoczesną.

Projekt jest efektem współpracy gwiazdy kubańskiej sceny Yaremi de las Mercedes Kordos z zespołem Rolanda Abreu & The Cuban Latin Jazz. Słuchacze będą zapraszani do interakcji taneczno-muzycznej po to, aby odczuwać wspólnie z muzykami te niezwykłe rytmy,

Także Scandinavian Jazz Project jest jednym z najbardziej niepowtarzalnych wydarzeń podczas festiwalu, które odbędzie się w siedzibie firmy Skanska.

Koncert oferuje podróż do świata nasyconego muzyką improwizowaną. Na scenie wystąpi Szymon Chudy (gitara), Marcin Włodarczyk (fortepian), Mateusz Dwornik (kontrabas) oraz Mateusz Maniak (perkusja).