Wykład online: Spacery UNESCO. Morawski barok: dziedzictwo biskupów ołomunieckich – Ołomuniec i Kromierzyż (dr Paweł Ignaczak) - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,6 / 10

Wykład online: Spacery UNESCO. Morawski barok: dziedzictwo biskupów ołomunieckich – Ołomuniec i Kromierzyż (dr Paweł Ignaczak)

Ołomuniec – przez wiele stuleci najważniejsze miasto Moraw – był też stolicą ważnego biskupstwa, od końca XVIII w. arcybiskupstwa. Spacer przypomni dwa obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO, związanego z działalnością biskupów ołomunieckich, ale też nakreśli dla nich szerszy kontekst.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak –historyk sztuki, związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą artystyczną XVIII wieku (sztuki piękne, rzemiosło artystyczne, obyczajowość), twórczością amatorską w XVIII wieku, grafiką dawną (głównie polską i francuską XVIII i XIX wieku), a także historią kolekcjonerstwa i muzealnictwa.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Na pewno był świetny, niestety tego dnia nie mogłam go live obejrzeć, bardzo żałuję. Mam nadzieję że może pojawi się jeszcze.

  At.....@gm...il.com / 24 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały, bardzo mnie zachecił do odwiedzenia w przyszłosci pieknych Moraw.

  an.....@ho...il.com / 19 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy wykład.

  e......@in...ia.pl / 18 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Chciałam podziękować Panu dr. P. Ignaczakowi za świetny wykład o Ołomuńcu i Komierzyżu. O Ołomuńcu słyszałam często ponieważ są tam często konferencje językoznawcze. A teraz zobaczyłam w pełni jego piękno i krasę. Zapoznałam się także z działalnością B. Fontany. Bardzo dobry materiał ilustracyjny. Świetna konkluzja końcowa, że wizyta cara to zaszczyt! urszula krzysiak

  ul.....@....pl / 18 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry merytorycznie wykład. Ciekawa forma. Przygotowany prowadzący.

  an.....@....pl / 18 listopada 2021

 • 7,0/ 10

  Mam mieszane uczucia. Wiedza duża ale trochę pobieżnie podane bo dużo materiału i dwa miasta. Poza tym trochę pracy wymaga zaprzestanie 2-3 krotnego powtarzania fraz zdania co jest bardzo częste.

  za.....@....pl / 18 listopada 2021

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.