Wykład online: Bliski Wschód od Kuchni Dolma, sarma i abraq: Nie tylko kulinarne dziedzictwo osmańskie w Afryce Północnej i Bliskim Wschodzie (dr Magdalena El-Ghamari) - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

6,8 / 10

Wykład online: Bliski Wschód od Kuchni Dolma, sarma i abraq: Nie tylko kulinarne dziedzictwo osmańskie w Afryce Północnej i Bliskim Wschodzie (dr Magdalena El-Ghamari)

Cykl spotkań: Bliski Wschód od kuchni

Smaki Bliskiego Wschodu od dziesięcioleci goszczą na stołach całego świata. Współcześnie często nawet nie pamiętamy już o ich orientalnym pochodzeniu i ostro – słonych przysmakach. Przepisy przemieszczały się po miastach średniowiecznego islamu, takie jak historie z Tysiąca i jednej nocy, noszone przez podróżników i testowane, zbierane, kopiowane i dostosowywane do lokalnych składników. Wiele z tych przepisów to przodkowie popularnych współczesnych potraw, takich jak baklawa i hummus. Inne w dużej mierze zniknęły z użytku….

Prowadząca: dr Magdalena El-Ghamari - doktor nauk społecznych. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (INPISM) oraz Kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas w Warszawie. Członek Society for Libyan Studies (The British Academy), Zainteresowania naukowe: religia i kultura świata arabsko – muzułmańskiego oraz militarne aspekty bezpieczeństwa (terroryzm). Prywatnie miłośniczka kuchni bliskowschodniej oraz architektury i sztuki Islamu.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Interesujący temat jak i przekaz, przez Osobę która doświadczyła tego o czym opowiada. Bardzo cenne.

  ba.....@....pl / 16 listopada 2021

 • 7,0/ 10

  problemy techniczne, płaczące dziecko wykładowczyni, to nie sprzyjało skupieniu się na treści wykladu

  iw.....@ya...oo.com / 16 listopada 2021

 • 3,0/ 10

  Mało ciekawych informacji, przeszkadzało mi zamieszanie z dzieckiem wykładowczyni, problemy techniczne.

  sp.....@gm...il.com / 16 listopada 2021

 • 3,0/ 10

  Żenada. Trzeba wybrać: albo płaczące dziecko albo wykład. Bez sensu. Pięć slajdów i nawijanie to trochę za mało. Akurat tu wykładowcy mają bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. Nie wszystko da się wytłumaczyć problemami technicznymi. To tak bardzo delikatnie rzecz ujmując.

  bo.....@in...ia.pl / 16 listopada 2021

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet