E-wykład: Warszawa - nowe spojrzenia; Zła Warszawa. Historia krytyki i pretensji (prof. Błażej Brzostek) - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

8,8 / 10

E-wykład: Warszawa - nowe spojrzenia; Zła Warszawa. Historia krytyki i pretensji (prof. Błażej Brzostek)

Cykl: Warszawa – nowe spojrzenia, podczas którego prof. Błażej Brzostek, historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, opowie o różnych punktach widzenia na miasto stołeczne Warszawę.

Zapraszamy na wykład wszystkich, którzy chcieliby poznać wybrane aspekty historii Warszawy od zupełnie nowej, nieoczywistej strony. Jesteśmy przekonani, że i varsavianiści, i osoby, których zainteresowanie historią stolicy dopiero się zaczyna, znajdą tu coś dla siebie!

Jak każda stolica, Warszawa przyciągała i odpychała – budziła sprzeczne i często skrajne uczucia. Krytyka Warszawy i pretensje wobec niej, adresowane zarówno z wnętrza miasta, jak z szerokiego świata, układają się w wielką antologię.

Podczas wykładu poznamy zaproponowany przez prof. Błażeja Brzostka przegląd tych negatywnych emocji, punktów widzenia i oczekiwań na przestrzeni stuleci.

Prof. Błażej Brzostek – historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, wydał między innymi książki o życiu robotników warszawskich w latach stalinizmu (“Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne”, 2002), o przestrzeni publicznej stolicy w epoce Gomułki (“Za progiem”, 2008), o paralelnej historii Bukaresztu i Warszawy (“Paryże Innej Europy”, 2015). Mieszka na Żoliborzu, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki.

Czas trwania: 90 minut

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet