E-wykład online: Warszawa z mapą wygląda inaczej. Opowieści ukryte w kształtach (dr Paweł Weszpiński) - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8,0 / 10

E-wykład online: Warszawa z mapą wygląda inaczej. Opowieści ukryte w kształtach (dr Paweł Weszpiński)

Cykl wykładów poświęcony po trosze dziejom planów Warszawy, po trosze Warszawie widzianej na planach miasta, po trosze interpretacjom tego co w mieście znamy z perspektywy innej niż codzienna. Spróbujemy myśleć o Warszawie mapą. Na wszystkich spotkaniach towarzyszyć będą nam plany miasta, zazwyczaj te dawne, czasem przycięte, przekręcone, poskręcane, nieraz powiększone ponad miarę. Ale niezależnie od sposobu ich użycia będą w centrum uwagi – one i ich miasto.

Opowieści ukryte w kształtach

Układy przestrzenne czytelne na współczesnych i dawnych planach Warszawy kryją w sobie nieraz niespodziewane znaczenie. Opowiadają historię miasta swoim kształtem, położeniem, nieoczywistym niedokończeniem. Na wykładzie usłyszymy o pochodzeniu kształtów różnych miejsc Warszawy, zobaczymy je w ich dawnych i współczesnych odsłonach.

Cykl poprowadzi dr Paweł Weszpiński, geograf i kartograf, opiekun zbioru kartograficznego i kurator Gabinetu planów i map Warszawy w Muzeum Warszawy, współpracownik Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet