E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Spacery UNESCO: Zamki nad Loarą (Dr Paweł Ignaczak) - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów

9,4 / 10

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Spacery UNESCO: Zamki nad Loarą (Dr Paweł Ignaczak)

W cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Spacery UNESCO” zapraszamy w podróż do zamków nad Loarą. Wykład poprowadzi historyk sztuki, dr Paweł Ignaczak.

Zamki nad Loarą

Loara płynie przez żyzną dolinę, wśród winnic, gdzie arystokracja królewskiej Francji wzniosła ponad 300 wyjątkowych rezydencji. Od 1981 roku część Doliny Loary między Sully-sur-Loire a Chalonnes wpisana została na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wartość tego miejsca określona jest jakością architektury, ale także pamięcią, że Dolina bywa nazywana „kolebką języka francuskiego” i Ogrodem Francji.

Podczas naszego spaceru odwiedzimy między innymi Amboise, Azay-le-Rideau, Chambord, Chaumont.

Biogram:

Dr Paweł Ignaczak, historyk sztuki, związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta DAAD, Fundacji Lanckorońskich, Fundacji Dr Marii Zdziarskiej-Zaleskiej. Pracował w Gabinecie Rycin Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz w dziale kolekcji artystycznych Biblioteki Polskiej w Paryżu. Jego praca doktorska o grafice Jana Piotra Norblina została wyróżniona w 2014 roku nagrodami: Prezesa Rady Ministrów RP oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Wiekiem Osiemnastym. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą artystyczną XVIII wieku (sztuki piękne, rzemiosło artystyczne, obyczajowość), twórczością amatorską w XVIII wieku, grafiką dawną (głównie polską i francuską XVIII i XIX wieku), a także historią kolekcjonerstwa i muzealnictwa.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  mogłabym słuchać bez końca. Za krótko.

  ew.....@po...ta.onet.pl / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny profesjonalny, bardzo interesujący wykład. Polecam.

  an.....@in...ia.pl / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spacer. Można słuchać i oglądać. godzinami

  ew.....@po...ta.onet.pl / 03 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra i ciekawa inicjatywa.

  ju.....@....pl / 03 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobrze przygotowany wykład. Można się oczywiście spierać czy wybór zamków był najciekawszy. Na pewno czasu na omówienie bardziej szczegółowo było za mało. Myślę, że korzystne by było rozszerzenie limitu czasowego wykładu do 120 minut

  bo.....@in...ia.pl / 03 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo interesujacy wykład

  lc.....@gm...il.com / 03 czerwca 2021

 • 9,0/ 10

  Wspaniały wykład, nareszcie "dojechaliśmy" nad Loare. Temat bardzo obszerny, prosimy o kontynuacje, może więcej ilustracji. Wykład o Neapolu koncertowy, już czekamy na kolejna środę i niedzielę. .

  al.....@gm...il.com / 03 czerwca 2021

 • 9,0/ 10

  Wykład przybliżył mi ,,Zamki nad Loarą". Mogłam zapoznać się z historią i architekturą tych budowli. Zostały również przedstawione osoby w tym Polacy związani z historią Francji. Dziękuję. (Kupiłam ewyjściówkę na wykład o Weronie. Urszula Krzysiak

  ul.....@....pl / 03 czerwca 2021

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.