E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Madryt (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Madryt (dr Olaf Kwapis)

Trzy wielkie kolekcje o unikatowej wartości wyznaczają w centrum Madrytu granice „Złotego Trójkąta Sztuki”. W zbiorach Muzeów Prado, Thyssen-Bornemisza i Reina Sofia znajdziemy przykłady najważniejszych z punktu widzenia historii sztuki dzieł malarskich. Dość powiedzieć, że to tutaj zobaczymy dzieła mistrzów włoskich, niderlandzkich, flamandzkich, francuskich i oczywiście hiszpańskich. Zatrzymamy się przed obrazami Rogiera van der Weydena (Zdjęcie z krzyża), Diego Velazqueza (Las Meninas), Fransisca Goi (Okropności wojny), Pabla Picassa (Guernika) i wielu innych. Królewska kolekcja Madrytu nikogo nie pozostawi obojętnym.

Cykl wykładów: NA OTWARCIE CIZ - MIASTO I JEGO MUZEUM

Po wielu tygodniach izolacji społecznej serdecznie zapraszamy do Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy. Przy ul. Brzozowej od czwartku, 4 marca, można ponownie oglądać stałą ekspozycję „Odbudowa Starówki”. Jednocześnie, w związku z inauguracją działalności po epidemicznej przerwie, zapraszamy na cykl wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Wykłady, które poprowadzi historyk sztuki, dr Olaf Kwapis będą wstępem do zagadnień związanych z wyróżnionymi miastami i ich historią.

Czas trwania: 115 minut

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet