E-wykład: Warszawa - nowe spojrzenia; W oczach przybyszów – Warszawa widziana z zewnątrz (prof. Błażej Brzostek) - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

8,3 / 10

E-wykład: Warszawa - nowe spojrzenia; W oczach przybyszów – Warszawa widziana z zewnątrz (prof. Błażej Brzostek)

Cykl: Warszawa – nowe spojrzenia, podczas którego prof. Błażej Brzostek, historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, opowie o różnych punktach widzenia na miasto stołeczne Warszawę.

Zapraszamy na wykład wszystkich, którzy chcieliby poznać wybrane aspekty historii Warszawy od zupełnie nowej, nieoczywistej strony. Jesteśmy przekonani, że i varsavianiści, i osoby, których zainteresowanie historią stolicy dopiero się zaczyna, znajdą tu coś dla siebie!

Jednym z kapitalnych źródeł do poznania Warszawy są relacje przybyszów – „obcych“, którzy odwiedzili miasto i zostawili zapis opinii o nim, pisemny, ustny lub fotograficzny. Zapraszamy na przegląd najciekawszych punktów widzenia tych dzisiejszych i historycznych przybyszów.

Prof. Błażej Brzostek – historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, wydał między innymi książki o życiu robotników warszawskich w latach stalinizmu (“Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne”, 2002), o przestrzeni publicznej stolicy w epoce Gomułki (“Za progiem”, 2008), o paralelnej historii Bukaresztu i Warszawy (“Paryże Innej Europy”, 2015). Mieszka na Żoliborzu, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Profesor Brzostek jak zwykle niezwykle interesująco opowiadał o różnych obliczach Warszawy..

    e......@....pl / 25 stycznia 2022

  • 3,0/ 10

    Słaby, ponieważ nie było prezentacji. Chętnie bym widziała też o czym prelegent mówi

    sa.....@tl...en.pl / 25 stycznia 2022

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.