E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Spacery UNESCO - Fontainebleau (dr Ewa Kociszewska) - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

9,8 / 10

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Spacery UNESCO - Fontainebleau (dr Ewa Kociszewska)

W cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Spacery UNESCO” zapraszamy w podróż do Fontainebleau. Wykład poprowadzi historyczka sztuki, dr Ewa Kociszewska.

Fontainebleau

W XVI wieku w idyllicznej scenerii podparyskich lasów dla króla Francji powstał pałac zbudowany w nowym włoskim renesansowym stylu. Château de Fontainebleau stało się ulubioną rezydencją władców, miejscem ekstrawaganckich dworskich balów, a gromadzone w nim zbiory artystyczne zalążkiem kolekcji Luwru.

Na spacerze po Fontainebleau zapoznamy się z architekturą rezydencji i jej intrygującymi dekoracjami, których styl promieniował w XVI w. na całą Europę.

dr Ewa Kociszewska – historyczka sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się historią sztuki nowożytnej europejskiej (szczególnie francuskiej), historią idei, historią kobiet i gender studies. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, cześć studiów doktoranckich odbyła na Université de Paris-IV Sorbonne (thèse en cotutelle). W latach 2012-2014 Marie Curie Fellow w Warburg Institute w Londynie, 2014-2016 Postdoctoral Fellow na University of Oxford. Stypendystka m.in. Rządu Francuskiego, Warburg Institute (Saxl Fellowship, dwukrotnie), Institut national de l’histoire de l’art w Paryżu, Fondazione Cini w Wenecji, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (stypendium START), Fundacji Lanckorońskich; Junior Research Fellow w St Catherine’s College w Oksfordzie. Laureatka William Nelson Prize przyznanej przez Renaissance Society of America i Nancy Roelker Prize przyznanej przez Sixteenth-Century Society and Conference. Publikowała m.in. w „Journal of the Warburg and Courtauld Institutes”, „French Studies Bulletin”, „Renaissance Quarterly”, „Artibus et Historiae”.

Cykl "Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga" będzie kontynuowany w maju, czerwcu i lipcu 2021 roku.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Świetny wykład, inne spojrzenie na Fontainbleau,

  bo.....@in...ia.pl / 30 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Wyklad fascynujący. Dziękuję że jesteście z nami w wakacje . Chociaż w ten sposób możemy zwiedzać takie wspaniałe miejsca.

  ha.....@....pl / 12 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Uwielbiam te wykłady.

  at.....@gm...il.com / 11 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  DOSKONAŁY wykład

  bo.....@....pl / 01 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Piękny, wspaniały wykład!

  be.....@gm...il.com / 01 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniała, klimatyczna opowieść. Dziękuję.

  mi.....@ic...ud.com / 01 lipca 2021

 • 9,0/ 10

  Interesujący wykład dr E. Kociszewskiej zapoznał mnie z historią pałacu w Fonteinblau: jego położenie, architektura i galerie. Jedna już nie istnieje. W wykładzie zwrócono uwagę na związki z artystami z Włoch. Sylwetka króla Franciszka I jako mecenasa pałacu została szczegółowo omówiona u.krzysiak

  ul.....@....pl / 01 lipca 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.