Wykład online: Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii; Pałac Brühla - echa magnackiej Warszawy w XX wieku (Grzegorz Piątek) - zdjęcie

Średnia ocena

24 oddanych głosów

9,8 / 10

Wykład online: Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii; Pałac Brühla - echa magnackiej Warszawy w XX wieku (Grzegorz Piątek)

Cykl wykładów: Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii

Wykład: Pałac Brühla - echa magnackiej Warszawy w XX wieku

Odbudowa, modernizacja czy konserwacja zabytku jest zawsze wyborem – okazją do wyeksponowania pożądanej warstwy czy wersji budowli, ale i zmiany jej symbolicznego znaczenia czy napisania od nowa kawałka historii miasta.

Grzegorz Piątek, autor znanych i nagradzanych książek o Stefanie Starzyńskim (Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego, 2016) i o Warszawie (Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949, 2020), z wykształcenia architekt, z praktyki wykładowca i popularyzator wiedzy o stolicy, w cyklu wykładów przyjrzy się znanym warszawskim budowlom i zespołom przestrzennym, np. Teatrowi Wielkiemu, kościołowi św. Aleksandra, pałacowi Staszica, ulicy Nowy Świat, pałacowi Bruhla. Wszystkie te miejsca i obiekty podczas powojennej odbudowy czy wcześniejszych przebudów zostały poddane manipulacjom oraz artystycznemu, społecznemu czy politycznemu kontekstowi przemian, o których warto wiedzieć i na pewno warto posłuchać.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Pan Grzegorz Piątek jak zawsze rewelacyjnie profesjonalny. Dla starej przewodniczki po Warszawie jest niedoścignionym wzorem. Bardzo dziękuję.

  ba.....@gm...il.com / 23 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Niezwykle ciekaw

  lu.....@gm...il.com / 23 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Wykład Pana Grzegorza Piątka o Pałacu Bruhla był świetny. Jak często się uważa w historii sztuki że to jest najważniejsze czego nie ma. Przedstawione zostały dokumenty: plany i zdjęcia Pałacu.. Także historia dwudziestolecia i okupacji. Szczegółowo została omówiona działalność Becków i B. Pniewskiego .Wiele się dowiedziałam.. Doskonałe jest określenie ,,przepych hotelowy".... urszula krzysiak

  ul.....@....pl / 23 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacja, proszę o więcej tego typu wykładów o historii budynków Warszawy

  e......@in...ia.pl / 23 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Pan Grzegorz Piątek bardzo ciekawie opowiada, ma ogromną wiedzę.

  da.....@ya...oo.com / 23 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Wyklady Grzegorza Piątka to hit wśród waszych wspaniałych wystąpień. Czekam na więcej.

  le.....@gm...il.com / 23 listopada 2021

 • 9,0/ 10

  Architekt wie co mówi i był dobrze przygotowany.

  le.....@....pl / 25 listopada 2021

 • 9,0/ 10

  OK

  li.....@gm...il.com / 23 listopada 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.