Zofia Pieczyńska - zdjęcie

Zofia Pieczyńska

8,6 / 10

40 oddanych głosów

Aktorka, która jako małe dziecko została podrzucona pod teatr i wychowana przez zespół aktorski, co nie pozostawiło jej większego wyboru w kwestii życiowej kariery. Pisze wiersze, zaczepia zwierzęta na ulicy, jest całkowicie pozbawiona własnego zdania. Notorycznie farbuje włosy na różowo co, jak twierdzi, pozwala to zrzucić winę za słabą grę aktorską na prowokacyjny kolor. Aby ukryć swój brak talentów chowa się za postaciami scenicznymi, które niewątpliwie okazują się ciekawsze od niej. Dzięki temu ludzie chociaż przez chwilę sądzą, że można wykrzesać z niej coś intrygującego, lub nie daj Boże, magnetycznego.
Spektakle z udziałem tego aktora:

NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców

Muzyczny

To było dawno, nie bardzo pamiętam. Kraj dziwny i ludzie z pustymi oczami. Dzień wstawał w nocy, kładli się o świcie. Byłem tam i wszystko to widziałem. Widziałem świat jak gdyby obcy, lecz jakoś znajomy, świat alternatywny, gdzie miłość splotła się z żałobą, a żałoba ze śmiechem, śmiech zaś nie istniał wcale, czy na pewno chcecie słuchać?

Słuchajcie.

Spektakl penetruje obszary z obszaru pośredniego. Zawieszeni gdzieś pomiędzy formą sceniczną i estradową zapraszamy Was w lunatyczną opowieść snutą piosenkami Nicka Cave’a, gdzie napotkacie postaci z najstraszliwszych koszmarów lub powitacie dawno nie widzianych obcych. Na scenie zabrzmią utwory takie jak m. in. „Red Right Hand”, „Millhaven” oraz „Where the Red Roses Grow” – wszystko w zupełnie nowych, klimatycznych aranżacjach. Odwiedźcie nas w naszym ciasnym, subiektywnym świecie, gdzie czterech aktorów i jeden gitarzysta zabiorą Was gdzieś „pomiędzy” - w przestrzeń między ciszą a dźwiękiem. Wiecie, co tam jest? Nie wiecie?
Zapraszamy.

Szczegóły