Jentl - zdjęcie Jentl - zdjęcie Jentl - zdjęcie Jentl - zdjęcie Jentl - zdjęcie Jentl - zdjęcie Jentl - zdjęcie Jentl - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

9,2 / 10

Jentl

Współczesne odczytanie tekstu Singera rozsławionego przez film w reżyserii Barbry Streisand. Jej hollywoodzką interpretację uznaje się za kanoniczną, ale przez samego Singera uznana została za niezgodną z sensem i ideą za­wartą w jego opowiadaniu „Jentl, chłopak z jesziwy”.

Historia dziewczyny Jentl, która stała się uczniem jesziwy o imie­niu Anszel to przejmujący opis walki o wolność. Wolności rozumianej jako prawo do podejmowania decyzji zgodnych z własnym sumieniem i wizją własnej osoby w otaczają­cym nas świecie. „Chciałam być wolna, mam czego chcę” – śpiewa Jentl w spektaklu Roberta Talarczyka. Ta deklaracja brzmi gorzko, ale ma w sobie siłę i determinację osoby, któ­ra nie tylko chce zmienić siebie, ale również świat, zapisany w tradycji i przyzwyczajeniach innych.

Ten świat, doskonale znany z kanonicznych dzieł scenicz­nych i filmowych, jak „Skrzypek na dachu”, „Sztukmistrz z Lu­blina” czy „Dybuk” zostaje przez Jentl-Anszela postawiony przed pręgierzem walki o wolność jednostki, a szczególnie walki o samostanowienie kobiet.

Spektakl muzyczny z oryginalnymi kompozycjami stworzony­mi przez Hadriana Filipa Tabęckiego z muzyką graną na żywo.

Spektakl dla Widzów od lat 16.

Na scenie występują między innymi Henryk Rajfer, Małgorzata Trybalska, Adrianna Dorociak, Piotr Sierecki, Piotr Wiszniowski, Adrianna Kieś.

Czas trwania: 165 minut

Zwiastuny

Realizacja

Tłumaczenie

REMIGIUSZ GRZELA

Reżyseria i teksty piosenek

ROBERT TALARCZYK

Muzyka

HADRIAN FILIP TABĘCKI

Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł

KATARZYNA BORKOWSKA

Choreografia

JAKUB LEWANDOWSKI

Producentka

ROKSANA SZMIGIERO

Inspicjentka

BEATA SZARADOWSKA

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  Bardzo podobała mi się siła kobiety i jej walka o swoje wartości. Identyfikowałam się z jej zmaganiami w walce. Świetna gra aktorska !!! Jest tylko jeden problem w Teatrze Żydowskim: przedstawienia są za krótkie,chciałoby się więcej, aż przeszkadza to w percepcji tu i teraz, ponieważ zaczyna się myśleć : wszystko pięknie,tylko niedługo koniec.

  iz.....@....pl / 29 października 2022

 • 10,0/ 10

  ABSOLUTNIE FANTASTYCZNY SPEKTAK!, PIĘKNE STROJE, ŚPIEW I GRA AKTORÓW ZACHWYCAJĄCE! BRAWO!!!!

  67.....@ga...ta.pl / 08 września 2022

 • 10,0/ 10

  Zdecydowanie polecam każdemu do obejrzenia: muzyka, gra aktorów, sceny, światło -wszystko ekstra!!! Naprawdę dostałam mnóstwo emocji od oglądania spektaklu!!!

  a......@gm...il.com / 29 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie bardzo nam się podobało!

  te.....@gm...il.com / 29 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Wywołało we mnie masę emocji, które towarzyszyły mi przez cały wieczór i jeszcze długo, długo po. Cudowna muzyka przenosiła w czasie i pozwalała w pełni zanurzyć się w realiach opowiadanej na scenie historii. Przejmująca gra aktorów przykuwała uwagę i myśli. Prawdziwa uczta dla ducha.

  gr.....@....pl / 29 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  wspaniały spektakl

  es.....@....pl / 29 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu wykonawców, przepiękny głos Jentl i Hadas

  jo.....@gm...il.com / 29 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl - muzycznie i aktorsko. Gorąco polecam

  ww.....@....pl / 27 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl na bardzo wysokim poziomie, który robi ogromne wrażenie. Można zanurzyć się w klimacie żydowskiej kultury, zobaczyć huczne, tradycyjne wesele i wciągnąć się w odważną historię Jentl. Nastrój buduje też niesamowita muzyka grana na żywo, światła i genialna charakteryzacja. Wielkie brawa dla aktorów, muzyków i wszystkich, którzy tworzyli spektakl!

  ma.....@gm...il.com / 27 maja 2022

 • 8,0/ 10

  Pewnie gdyby to był mój pierwszy kontakt z Jentl to powiedziałbym SUPER ze względu na treść / przedstawioną historię. Gdy jednak ma się w pamięci kultową wersję musicalu z 1983 roku, podświadomie patrzy się na to inaczej. Przeczytałem na stronie, że to "współczesne odczytanie" i trochę się tego obawiałem. Na szczęście niepotrzebnie.

  gr.....@gm...il.com / 29 sierpnia 2022

Teatr Żydowski - Adres i dojazd

http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Kup bilet