Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów
6 zainteresowanych osób

8,9 / 10

Kim jest Pan Schmitt?

Chyba każdy choć raz w życiu znalazł się w sytuacji tak dziwnej, tak niecodziennej, że pomyślał – czy to ja zwariowałem, czy może jednak świat. I o co tu w ogóle chodzi?

Pewnego wieczoru podczas kolacji główny bohater sztuki „Kim jest pan Schmitt?” orientuje się, że nic nie jest tak jak do tej pory. Pozornie nadal z żoną przebywają we własnym mieszkaniu, ale jednak nic się nie zgadza – na ścianie zamiast portretu matki wisi obraz przedstawiający psa myśliwskiego, w biblioteczce znajdują się inne książki, a w szafach rzeczy obcych ludzi. Do tego wszystkiego dzwoni jeszcze telefon, choć nasi bohaterowie nie posiadają telefonu, a po drugiej stronie słuchawki ktoś pyta o pana Schmitta…

Sébastien Thiéry w swojej lekko surrealistycznej tragikomedii bada ludzką skłonność do oportunizmu, sprawdza, jak łatwo poddajemy się presji innych, a ile jesteśmy w stanie znieść w obronie własnych przekonań i racji. Pyta o to, czy naturalną skłonnością człowieka jest płynąć z prądem, nawet wbrew logice, czy jednak pod prąd. A jeśli popłyniemy z nurtem zbyt daleko, to czy nadal jesteśmy sobą, czy może już kimś innym? I czy wciąż możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem „wiem, kim jestem”?

Premiera marzec 2023

Na scenie występuje Agnieszka Suchora, Mariusz Jakus, Jakub Kamieński, Andrzej Zieliński.

Źródło zdjęcia: Karol Mańk

Realizacja

Autor: Sébastien Thiéry

Przekład: Irma Helt

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski

Scenografia: Katarzyna Kornelia Kowalczyk

Kostiumy: Krystian Szymczyk

Światło: Katarzyna Łuszczyk

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Trochę śmieszno, trochę straszno. I daje do myślenia

  ew.....@gm...il.com / 14 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Franz Kafka w luksemburskiej wersji - świetne

  pa.....@gm...il.com / 24 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra sztuka, skłaniająca do refleksji!

  ad.....@po...ta.onet.pl / 05 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie bardzo mi się podobało. Godzina prawdziwego śmiechu,do którego doprowadzał nas rewelacyjny aktor pan Andrzej Zieliński grający tytułowego pana Schmitta. Potem robiło się coraz smutniej i refleksyjnie. Dokładnie rozumiemy co to znaczy tragikomedia.

  ma.....@ga...ta.pl / 04 kwietnia 2023

 • 8,0/ 10

  Niezłe, wciągające, a właściwie wkręcające przedstawienie z dobrą grą Andrzeja Zielińskiego. Szału jednak nie ma, publiczność nie wstała, a to właśnie ona jest wyznacznikiem jakości sztuki i aktorstwa.

  eg.....@....pl / 27 marca 2023

Teatr Współczesny - Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13, Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.