Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

6,8 / 10

Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)

Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki – aktorzy Teatru Montownia podejmą się zadania z pozoru niemożliwego: przedstawią Widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu jednego wieczoru! Będą cytaty z najsławniejszych dramatów, żarty ze stereotypowej znajomości dzieł słynnego twórcy, a także m.in. Tytus Andronikus w programie kulinarnym i Hamlet w wersji przyspieszonej. Widzowie mogą spodziewać się nieustającej zabawy, będą zapraszani do udziału w akcji. Spektakl obnaża powierzchowną znajomość Szekspira, do czego przyczyniła się kultura masowa.

Ta żartobliwa sztuka została napisana dwadzieścia lat temu przez trzech amerykańskich studentów i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zarówno w Londynie (przez kilkanaście lat była grana w Teatrze Criterion przy Piccadilly Circus na londyńskim West Endzie), jak i w Polsce. Reżyserem przedstawienia jest specjalista od Szekspira – Kanadyjczyk – John Weisgerber, który na scenie Teatru Polonia wystawił uwielbiany przez publiczność spektakl Klaps! 50 twarzy Greya.

Zapraszamy Państwa do zabawy!

Na scenie występuje Rafał Rutkowski, Marcin Perchuć, Maciej Wierzbicki, Adam Krawczuk.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: https://teatrpolonia.pl/

Realizacja

Tłumaczenie: Włodzimierz Kaczkowski

Reżyseria: John Weisgerber

Scenografia: Paulina Czernek

Kostiumy: Anna Puchalska

Światło: Paweł Szymczyk

Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Magdalena Kłosińska

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Polecam, taki humor kupuję:)

  ma.....@gm...il.com / 17 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Uwielbiam ten rodzaj humoru. Staram się bywać na wszystkich spektaklach teatru Montownia.

  e......@....pl / 28 lutego 2020

 • 6,0/ 10

  szkoda czasu że nawet gra dobrych aktorów nie ratuję sytuacji. W dodatek smród papierosów.

  ur.....@gm...il.com / 18 marca 2019

 • 5,0/ 10

  Bardzo szybko zmieniające się wątki i akcja (reżyser podjął się próby odniesienia do większości dzieł Szekspira), dodatkowo czarny humor nie zawsze wysokich lotów przeplatający się wstawkami z horrorów a zaraz potem komedii. W niektórych momentach trochę jakby na siłe próbowało się rozmieszczyć widza. Choć muszę przyznać, że w tym wszystkim było kilka ukrytych przesłań. Jednak pod koniec wyczekiwałam już końca sztuki.

  za.....@gm...il.com / 17 marca 2019

 • 3,0/ 10

  Infantylne podejscie do Szrkspira, choc mozna byloby z humorem zestawic jego utwory na duzo wyzszym poziomie intelektualnym.

  wo.....@po...ta.onet.pl / 27 lutego 2020

 • 1,0/ 10

  Super. Rewelacja. Po spektaklu miałem ciężki egzamin na doradce podatkowego w ministerstwie finansów i zdałem.

  kr.....@....pl / 28 marca 2019

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet