Pieśni Leara - zdjęcie Pieśni Leara - zdjęcie Pieśni Leara - zdjęcie Pieśni Leara - zdjęcie Pieśni Leara - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Pieśni Leara

"Pieśni Leara" nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z "Króla Leara", które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Międzynarodowa premiera "Pieśni Leara" odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. "Pieśni Leara" zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez "The List".

Na scenie występują między innymi Anu Almagro, Rhianna Compton, Monika Dryl, Julianna Bloodgood, Katarzyna Janekowicz, Olga Kunicka.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia:

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Grzegorz Bral

Muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły

Realizacja spektaklu możliwa jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu “Rozwój infrastruktury kultury”.

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Niesamowity spektakl! Uderza w różne emocje i pozostawia widzą poruszonego jeszcze jakiś czas po zakończeniu :)

    j......@ya...oo.pl / 01 lipca 2019

Teatr Pieśń Kozła - Adres i dojazd

http://www.piesnkozla.pl/

Kup bilet