Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów
112 zainteresowanych osób

8,6 / 10

Kontrabanda

Jest rok 1932 – czasy Wielkiego Kryzysu i prohibicji. Przenosimy się w okolice Wodospadu Niagara po kanadyjskiej stronie granicy. Miła i niewielka restauracja otwarta za wszystkie oszczędności przez Irvinga Bubbalowe’a i jego córkę Honey za kilka godzin uroczyście rozpocznie swoją działalność. Główną atrakcją restauracji ma być światowej sławy śpiewak operowy i jednocześnie znakomity kucharz przybyły wprost z Francji – Francois LaPlouffe. Za parę godzin najznamienitsi goście z okolicy przybędą na uroczyste otwarcie restauracji, a mistrz La Plouffe osiągnie wysokie „C” w kulinariach i śpiewie.

Brzmi dobrze? No cóż, nic bardziej mylnego…

Zanim zdąży się rozgrzać piec w restauracji, zjawi się tam bezrobotny kucharz podający się za kogoś innego, policjant Kanadyjskiej Policji Konnej podający się za siebie, inspektorka Departamentu Imigracji „podająca” siebie w ramiona policjanta, kierowca ciężarówki podający wyłącznie skrzynki z towarem i sam szef mafii z Chicago wraz z grupą ponurych gangsterów, którzy niczego nie podają zaś wszystko chcą zabrać… I oczywiście właściciel restauracji wraz z córką, którzy będą musieli podać gościom powód tej całej gastronomicznej katastrofy.

Kontrabanda, to uroczo zagmatwana i zabójczo śmieszna farsa, która uruchamia cały teatralny zasób stylów i konwencji, łącząc w szalonym tyglu żarty słowne z dowcipami sytuacyjnymi i komedią pomyłek. Do tego jak zwykle w Teatrze Komedia – znakomita gwiazdorska obsada, niezwykle efektowna dekoracja i przebojowa inscenizacja. Zabawa i śmiech w najczystszej postaci!

Na scenie występują między innymi Rafał Rutkowski, Michał Piela, Piotr Zelt, Rafał Cieszyński, Łukasz Lewandowski, Marcin Zarzeczny.

Czas trwania: 150 minut
Źródło zdjęcia: www.teatrkomedia.pl

Realizacja

Autorzy: Marcia Kash i Douglas E. Hughes

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: John Weisgerber

Scenografia i kostiumy: Paulina Czernek

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Super!!!

  th.....@ya...oo.pl / 29 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Absolutnie świetny!!!

  ag.....@gm...il.com / 26 września 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska. Genialny spektakl na randkę żoną 😊.

  ka.....@gm...il.com / 14 lipca 2018

 • 7,0/ 10

  Spektakl można raz obejrzeć, zaczyna się dość nudno, ale potem się rozkręca, jest zabawny, można się pośmiać. Siódemka za rolę córki właściciela - kompletne nieporozumienie, zagrane bardzo przeciętnie. Sceny bez udziału córki właściciela super: świetnie zagrane, zabawne, jak tylko się pojawia Alżbieta Lenska (córka właściciela) czar pryska. Być może jeśli by tę rolę zagrał ktoś inny to inne też było by wrażenie. Mimo wszystko polecam, jest lekki, dobra gra aktorska (za jednym wyjątkiem), zabawny.

  ka.....@gm...il.com / 12 października 2018

 • 7,0/ 10

  Byłem na lepszych ale ogólnie fajna sztuka.

  kr.....@gm...il.com / 15 lipca 2018

 • 4,0/ 10

  Prosta sztuka, dialogi często mało śmieszne, aczkolwiek gra aktorów na dobrym poziomie.

  da.....@gm...il.com / 24 lipca 2018

 • 3,0/ 10

  Nie jestem krytykiem teatralnym, ani nawet obytym znawcą komedii jako gatunku w teatrze, ale mnie jako szarego widza ta sztuka nie porwała.

  ma.....@gm...il.com / 10 marca 2019

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a, Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.