Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
    Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl w Warszawie? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne w Warszawie.
  1. Muzeum, teatr, koncert lub kino w Warszawie wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
  2. Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film w Warszawie, wybierz interesujący Cię zakres dat.
  3. Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
  4. Wystawy, koncerty, spektakle i filmy w Warszawie możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Teatr Dramatyczny jest jednym z większych teatrów w Warszawie. Posiada trzy siedziby w różnych miejscach – główną, Scenę im. Gustawa Holoubka przy placu Defilad, Scenę Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego oraz Scenę Przodownik na Mokotowie. Teatr Dramatyczny, początkowo Teatr Domu Wojska Polskiego, swoją główną siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki otrzymał w 1955 roku. Od tamtej pory odbyło się tam wiele wielkich premier, dyrekcji oraz przeszło przez teatr wiele wybitnych aktorów takich jak Aleksander Dzwonkowski, Ignacy Gogolewski, Wiesław Gołas, Ryszarda Hanin, Gustaw Holoubek, Barbara Krafftówna, Halina Mikołajska, Józef Para, Zofia Rysiówna i Witold Skaruch.
Repertuar Teatru Dramatycznego mimo wielu wielkich dyrektorów artystycznych zachowuje swój charakter, w ofercie ma utwory wybitnych literatów całego świata, niezmiennie ożywia klasykę posługując się różnymi formami plastycznymi i konwencjami reżyserskimi.
Za sprawą Gustawa Holoubka, od którego imienia pochodzi główna scena, Teatr Dramatyczny stał się głównym ośrodkiem teatralnego życia. W tym czasie wyróżnikiem teatru był bardzo mocny skład aktorski. Zaliczała się do niego Halina Mikołajska, której imieniem nazwano małą scenę na piętrze znajdującą się przy placu Defilad. Holoubkowi zależało, żeby Teatr stał się nieoficjalną sceną narodową.
Scena na Woli została założona przez wielkiego aktora Tadeusza Łomnickiego i znajduje się przy ul. Kasprzaka. Repertuar Teatru Dramatycznego Sceny na Woli obejmował zarówno klasykę, jak i komedie, utwory współczesne i dramaty. Współpracowali wtedy z Łomnickim Andrzej Wajda, Roman Polański czy Kazimierz Kutz. Po pożarze Teatru Narodowego, Scena na Woli została jego tymczasową siedzibą.
Od 1 września 2010 r. Dyrektorem Teatru Na Woli był Tadeusz Słobodzianek – dramaturg, dramatopisarz. Twórca i Dyrektor Artystyczny Laboratorium Dramatu, krytyk, reżyser i producent. Laureat Literackiej Nagrody Nike w 2010 roku za dramat, pt. „Nasza klasa”.
Teatr Dramatyczny jest organizatorem Warszawskich Spotkań Teatralnych, które odbywają się co roku jesienią i pokazują spektakle teatrów z całej Polski oraz zza granicy.

Bilety i wejściówki do Teatru Dramatycznego w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.kicket.com (dawne eWejściówki.pl).

Repertuar Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy w Warszawie

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.