Przybysz - zdjęcie Przybysz - zdjęcie Przybysz - zdjęcie Przybysz - zdjęcie Przybysz - zdjęcie Przybysz - zdjęcie

Średnia ocena

38 oddanych głosów
15 zainteresowanych osób

9,4 / 10

Przybysz

PRZYBYSZ to poemat muzyczny na motywach albumu Shaun Tana „The Arrival”. Rozstanie, tęsknota, samotność, wyobcowanie – to uczucia towarzyszące każdemu, kto opuszcza swój kraj, rodzinę i decyduje się na podróż w nieznane – w pogoni za lepszym życiem. Książka zawiera niezwykle sugestywne, pełne magii obrazy, które – bez pomocy słów – nie tyle ilustrują fabułę opowiadania, lecz ją interpretują; nadają zwyczajnym miejscom, przedmiotom, zwierzętom, a nawet zdarzeniom czy zjawiskom społecznym nieoczekiwany, głębszy kontekst. Spektakl opowiada o drodze tytułowego Przybysza do Nowego Świata. Towarzyszą mu statki, chmury, walizki, magiczne istoty oraz inni podróżni szukający lepszego jutra. Nowy Świat okazuje się niezrozumiały, tajemniczy, dziwny i abstrakcyjny, pełen ludzkich historii takich jak „przybyszowa”. Opowieść o bezgranicznej miłości, tęsknocie, strachu, a także zachwycie nad wolnością i innością. Siódemka studentów IV roku aktorstwa teatru muzycznego zabierze Państwa w magiczny, oniryczny świat tułaczki. A historię podróży Przybysza opowiedzą za pomocą muzyki, aktorstwa i ruchu.

Na scenie występują między innymi Filip Karaś jako Paszczogon, Patrycja Grzywińska jako Szczęście, Michał Juraszek jako Przybysz, Jakub Szyperski jako Stary, Natalia Kujawa jako Chinka, Dominik Bobryk jako Inteligent.

Twórcy

scenariusz i reżyseria - Wojciech Kościelniak

muzyka - Mariusz Obijalski

choreografia - Ewelina Adamska-Porczyk

scenografia i kostiumy - Bożena Ślaga

reżyseria świateł - Tadeusz Trylski

przygotowanie wokalne - Anna Serafińska

kierownik muzyczny - Jacek Kita

asystentka reżysera - Małgorzata Majerska

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Był niesamowity

  ba.....@on...et.pl / 30 grudnia 2020

 • 10,0/ 10

  Wspanialy speklakl tak bardzo bym chciał obejrzeć na żywo

  pi.....@ac...ic.com.pl / 21 grudnia 2020

 • 10,0/ 10

  SPEKTAKL JEST ZDUMIEWAJĄCO DOBRY, A NAWET BARDZO DOBRY. Każda z ról była stworzona od początku do końca na najwyższym poziomie. Muzyka napisana w sposób zrównoważony i przemyślany na każdym poziomie. Realizacja techniczna i scenografia wypadły znakomicie. 10/10 nic dodać nic ująć.

  pg.....@....pl / 20 grudnia 2020

 • 10,0/ 10

  Podziwiam aktorów za opanowanie tekstu i trudnego wokalu. Za dawanie z siebie wszystkiego, trudna praca szacun wielki. Polecam

  sy.....@....pl / 14 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Świeżość, dynamika, młodość...

  le.....@gm...il.com / 05 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  REWELACJA! ENERGIA, TALENT i WARSZTAT. NAJLEPSZY SEKTAKL W TYM ROKU.

  ma.....@ca...ic.pl / 09 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  ....spektakl znakomity !!! Fantastycznie zgrane głosy, dobre piosenki. Świetna choreografia i reżyseria !!! Podobało mi sie wszystko i wszyscy. Każdy z występujacych miał swój znakomity indywidualny numer, ale w zespole tez wypadali znakomicie. Bardzo dobry spektakl. Bardzo miło było patrzec jak zdolną młodzież u progu aktorskiej kariery - MAMY !!!

  j......@gm...il.com / 07 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Doskonała, całkiem wierna adaptacja! Melodie wpadają w ucho, a poziom adeptów szkoly teatralnej pozytywnie zaskoczył. Ten spektakl robi prawdziwy teatr, gra ciałem i głosem i historia Tana... :)

  to.....@gm...il.com / 07 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny musical, wart zobaczenia!

  m......@on...et.eu / 03 grudnia 2019

 • 9,0/ 10

  Bardzo niebanalny spektakl. Specyficzny klimat spektakli w reżyserii W. Kościelniaka nie każdemu odpowiada, to takie drobne zastrzeżenie. Natomiast zostawiając to na boku: „Przybysz” to dla mnie zbiór fenomenalnych etiud aktorskich, wykonywanych przez piekielnie zdolnych młodych ludzi, studentów AT: etiud ułożonych w fabułę pełną metafor. Taki był chyba cel - zbudować narrację jako całość, dając każdemu Artyście dużo miejsca na to, aby pokazał co potrafi. Choć przyznam, że poziom abstrakcji nie zawsze pozwalał mi nadążyć za akcją - ale w sumie oglądało się dobrze, właśnie z uwagi na umiejętności samych aktorów. Trudno wskazać podział na role główne i zespół - wszystkie 7 osób to pierwszy plan. Wyróżnia się... każdy. Michała Juraszka, Natalię Kujawę i Kubę Szyperskiego już znam z desek innych scen, i nie zawiedli mnie i tym razem, ale uwagę przyciągały też nowe dla mnie twarze - Patrycja Grzywińska (ach, ten taniec z origami! przepiękności! dziękuję za żyrafkę <3), Małgosia Majerska (ptasi monolog!), Dominik Bobryk (...prawda,) i Filip Karaś (paszczogon). Zapamiętałam nazwiska, polubiłam fanpage na FB, będę śledzić losy tych zdolniaków. Spektakl bez przerwy, ponad 1,5 godziny, więc z góry warto zaplanować cierpliwość ;) Oraz: jeśli ktoś jest uczulony na pierze, to niech lepiej unika pierwszego rzędu (jak dla mnie, trochę fuuj to pierze, ale co zrobić, forma ekspresji ;)). Polecam, zwłaszcza tym, którzy zaczynają wątpić w to, czy na polskich scenach muzycznych Sztuce wciąż towarzyszą: Rzemiosło i Talent. Towarzyszą :)

  ma.....@ma...ka.pl / 06 grudnia 2019

 • 7,0/ 10

  Pierwszy mój Kościelniak, będę oglądał więcej. Co się tyczy samego spektaklu to: bardzo dobre aranżacje, słowa piosenek i ruch sceniczny. Gorzej z sensem, tj. logiką fabularą.

  ma.....@....pl / 30 grudnia 2020

 • 5,0/ 10

  Dobry początek, ale niestety przedstawienie za długie, przez co nudne. Umiejętności wokalne i sprawność fizyczna aktorek rewelacyjna. Są one największą wartością spektaklu,

  ma.....@on...et.pl / 05 lutego 2020

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24, Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.