Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy (odc. 6) - zdjęcie Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy (odc. 6) - zdjęcie Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy (odc. 6) - zdjęcie Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy (odc. 6) - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

7,5 / 10

Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy (odc. 6)

Noce Waniliowych Myszy to spektakle z elementami kabaretu. Artyści Teatru Barakah komentują wydarzenia z rzeczywistości zarówno lokalnej, jak i tej dalszej – krajowej a nawet międzynarodowej. Słowem, gestem i dźwiękiem drwią ze świata kultury, polityki, religii oraz relacji damsko-męskich. Tytuł „Noce Waniliowych Myszy” został zaczerpnięty z jednego z wierszy amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego, zamieszczonego w tomie o tym samym tytule wydanym w 2014 roku nakładem Noir Sur Blanc.Czy gotowi jesteście by wkroczyć w odmęty wonnej arabskiej nocy? Zapraszamy na odcinek szósty, „Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy”.

Przygotujcie się na prawdziwą ekumeniczną dysputę o przyszłości Europy, z ogromną dozą zdrowego dystansu i chorego podniecenia. Bohaterowie Nocy Waniliowych Myszy po raz kolejny przekraczają granice tabu, a tym razem zawędrują aż do ezoterycznej krainy orientu. To właśnie tam zrodziła się piękna opowieść Szeherezady, dzięki której – taka nasza prognoza – świat podzielony uprzedzeniami i kulturowymi barierami pogrąży się w absolutnej tolerancji i miłości. Nie ważne jaki jest kolor Twojej skóry, jak nazywa się Twój Bóg, czy jesteś syryjskim imigrantem, czy też właśnie wróciłeś z emigracji zarobkowej. To nieważne, bowiem i tak tej nocy spędzonej w Teatrze Barakah nie zapomnisz do końca życia.

Najnowszy odcinek Nocy Waniliowych Myszy to historia o namiętnym romansie, egzotycznych rozbójnikach, lokalnych łotrzykach i przede wszystkim o tym, co dzieje się w bebechach naszego miasta. Czeka Cię feeria barw, iskrzące humorem dialogi oraz, napisane specjalnie na tę okazję, piosenki, które usłyszysz w niezapomnianym wykonaniu aktorów, przy akompaniamencie muzyki skomponowanej przez samą Renatę Przemyk – znaną polską wokalistkę i kompozytorkę. To kwietniowe spotkanie z „Nocami Waniliowych Myszy” będzie ekstatycznym spektaklem spontanicznych wybuchów śmiechu i innych wilgotnych uniesień.

Na scenie występują między innymi Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Roksana Lewak, Michał Ana Nowicki, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława.

Czas trwania: 80 minut

Twórcy

Autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Like

Reżyseria: Ana Nowicka

Muzyka: Renata Przemyk

Wykonanie i opracowanie muzyczne: Magda Brudzińska [altówka, śpiew, darabuka], Jacek Kopiec [akordeon, instrumenty perkusyjne], Piotr Południak – [kontrabas], Mateusz Krystian [piano],

Scenografia: Monika Kufel

multimedia: Popesz Lange

Choreografia: Jan Lorys

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28, Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.