Bowie w Warszawie - zdjęcie Bowie w Warszawie - zdjęcie Bowie w Warszawie - zdjęcie Bowie w Warszawie - zdjęcie Bowie w Warszawie - zdjęcie Bowie w Warszawie - zdjęcie Bowie w Warszawie - zdjęcie Bowie w Warszawie - zdjęcie Bowie w Warszawie - zdjęcie Bowie w Warszawie - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

7,7 / 10

Bowie w Warszawie

Najnowszy, napisany na zaproszenie STUDIO dramat Doroty Masłowskiej to wielowątkowa opowieść o Warszawie lat 70., wstrząśniętej pogłoskami o grasującym dusicielu. Realia gierkowskiej dekady poznajemy przede wszystkim za pomocą perspektyw mieszkanek odbudowanego z bólu miasta, zatrwożonych sprawą Dusidamka z Mokotowa. Ta zdaje się jednak tylko pretekstem do ukazania ich niewypowiedzianych i niewysłuchanych sekretów, dramatów i traum. Podejmując formę kryminału milicyjnego ze wszystkimi jej absurdami, Masłowska kreśli fantazyjny i barokowy świat “ery atomowej”, pełen incydentów codzienności, przemocy i marzeń. Przez ten peerelowski krajobraz, nasycony niepodrabialnym i żywym językiem autorki, przejdzie pewnego dnia nikt inny jak David Bowie.

Prapremiera „Bowiego w Warszawie” to sceniczny kryminał w reżyserii Marcina Libera. Osnuty wokół legendarnej wizyty artysty spektakl jest odą do miłości, szczególnie tej niespełnionej i nierozkwitłej. O takiej Warszawie jeszcze nie słyszeliście.

Sztuka ukaże się w formie książkowej nakładem Wydawnictwa Literackiego na początku 2022 roku. Ilustracje do książki przygotowuje ceniony artysta Mariusz Wilczyński, autor uhonorowanego wieloma nagrodami filmu animowanego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

Na scenie występują między innymi Bartosz Porczyk, Marcin Pempuś, Ewelina Żak, Maja Pankiewicz, Krzysztof Zarzecki, Natalia Rybicka.

Twórcy

SCENARIUSZ

Dorota Masłowska

REŻYSERIA

Marcin Liber

SCENOGRAFIA

Mirek Kaczmarek

KIEROWNICZKA PRODUKCJI

Justyna Pankiewicz

INSPICJENTKA

Zuzanna Prusińska

ASYSTENTKA PRODUKCJI

Anna Gołębiowska

Opinie naszych widzów (2)

  • 6,0/ 10

    Pierwsza część spektaklu m zd dużo lepsza ,druga za długa ,temat ważny wolności seksualnej ale zbyt długo .Świetna muzyka i scenografia HK

    ha.....@gm...il.com / 14 maja 2022

  • 6,0/ 10

    Chyba nie jest to Masłowskiej najlepszy utwór. Za to spektakl produkcyjnie na wysokim poziomie.

    be.....@gm...il.com / 17 marca 2022

STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd

Plac Defilad 1, PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej), Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.