Judy - spektakl muzyczny - zdjęcie Judy - spektakl muzyczny - zdjęcie

Judy - spektakl muzyczny

„To nie samobójstwo – była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie” - powiedziała Liza Minnelli po śmierci matki, legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Zapraszamy na spektakl muzyczny inspirowany życiem gwiazdy, powstały na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego, w reżyserii Dominika Nowaka, z doskonałymi kreacjami Katarzyny Misiewicz-Żurek i Lesława Żurka. Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie - piątek, 17 maja, godz. 19. Bilety w cenie 45 zł dostępne w biurze GCK w Łajskach, sprzedaż internetowa: www.ewejsciowki.pl.

spektakl muzyczny na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego

reżyseria: Dominik Nowak

obsada: Katarzyna Misiewicz-Żurek, Lesław Żurek

przy fortepianie Adam Ćwiek/ Przemysław Zalewski

„Judy” to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie gwiazdy w kopenhaskiej sali koncertowej tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę – trzy tygodnie później Garland znaleziono martwą w jej wynajętym domu w Londynie. Przyczyną śmierci było „przypadkowe przedawkowanie barbituranów”, próby samobójczej nie stwierdzono. Koroner dodał, że Garland i tak żyła „na kredyt” między innymi z powodu marskości wątroby. Miała 47 lat. Ceremonię pogrzebową przeprowadził pastor, który trzy miesiące wcześniej udzielił jej ostatniego, piątego już ślubu. Liza Minnelli powiedziała o śmierci swojej matki: „To nie samobójstwo – była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie”.

Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu „tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie”, refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całym życiem. Zaglądając do garderoby Judy Garland podglądamy jej intymny świat schowany przed publicznością, słuchamy piosenek śpiewanych „tylko dla siebie”, śmiejemy się z anegdot, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, stajemy się adresatem zwierzeń ze świata znajdującego się „gdzieś tam ponad tęczą”. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego.

Na scenie występuje Lesław Żurek, Katarzyna Misiewicz-Żurek.

Czas trwania: 90 minut

Zwiastuny

Realizacja

spektakl muzyczny na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego

reżyseria: Dominik Nowak

przy fortepianie Adam Ćwiek/ Przemysław Zalewski

Ośrodek Kultury w Wieliszewie - Adres i dojazd

Wieliszew, ul. Modlińska 1

http://www.ok.wieliszew.pl/

Kup bilet