Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie Osy - zdjęcie

Średnia ocena

51 oddanych głosów
10 zainteresowanych osób

8,0 / 10

Osy

Dwóch mężczyzn i jedna kobieta, nie wiedząc, co zrobić ze swoim życiem i jak poradzić sobie z absolutną samotnością we wszechświecie, ruszają w odważną i tragikomiczną podróż do świata splątanych relacji pomiędzy nimi samymi. Próbują znaleźć wyjście z sytuacji, w której normalne środki komunikacji zawodzą. Żeby uwolnić się od samotności i samooszustwa, bohaterowie sztuki podejmują szaloną próbę wyrwania się z pułapki czasu, bytu i własnego ja. Jest to jednocześnie i bardzo śmieszne, i niezwykle przejmujące. Jak zawsze w sztukach Wyrypajewa: bardzo śmiesznie, trochę smutno, trochę okrutnie i wreszcie trochę o tym, jaki jest sens życia.

Iwan Wyrypajew uważa OSY za swój najlepszy dramat. Po pierwsze, to bardzo śmieszna i błyskotliwa komedia na ważny temat, po drugie zaś, ta sztuka ma nietypową strukturę, w której zawiera się ukryty przed spojrzeniem widza kod. Zgodnie z zamierzeniem autora powinien on wpływać na percepcję odbiorcy – czynić ją świadomą i klarowną. To sztuka o tym, jak widz ją odbiera.

Na scenie występuje Magdalena Boczarska, Dariusz Chojnacki, Marcin Dorociński .

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: Fot: Katarzyna Chmura

Zwiastuny

Twórcy

Reżyseria: Iwan Wyrypajew

Tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska

Scenografia: Anna Met

Kostiumy: Katarzyna Lewińska

Muzyka: Jacek Jędrasik

Reżyseria światła: Adam Czaplicki

Asystent scenografa i kostiumografa: Małgorzata Domańska

Producent: Piotr Duda (WEDA PROJECT)

Producent wykonawczy: Jan Malawski

Asystenci reżysera: Jan Malawski, Michał Rogalski

Opinie naszych widzów (20)

 • 10,0/ 10

  Czekałam na ten spektakl blisko rok. W ubiegłym, z powodu pandemii spektakl, na który miałam zakupione bilety został odwołany. Także, podwójna radość!

  kl.....@....pl / 22 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, interesująca i wciągająca fabuła. Bardzo warto zobaczyć.

  do.....@gm...il.com / 18 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Uwielbiam styl Ivana W.

  ja.....@ic...ud.com / 03 września 2019

 • 10,0/ 10

  A WSZYSTKIEMU WINIEN DESZCZ........ NIE CZŁOWIEK

  2n.....@....pl / 27 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  świetna gra aktorów !

  ma.....@ba...sh.edu.pl / 24 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Trochę jak performance czy psychodrama. Przesłanie trafia poprzez uczucia wywołane uczestnictwem w tym przedsięwzięciu. Intrygująca gra aktorów , każe cały cały czas poszukiwać odpowiedzi na pytanie które kryje się za tym wielokrotnie powtarzanym, gdzie był Marcus tamtego wieczora. Rozedrganie i przerysowanie obecne w sposobie podawania tekstu, mowie ciała, współbrzmi z rytmem obecnego życia przeładowanego informacjami w których się gubimy i i wiedząc tak wiele nic już nie wiemy, świata rozhisteryzowanego z jednej strony i spolaryzowanego zarazem na wzór paranoidalnego obrazu rzeczywistości. Doświadczamy tego na co dzień, ale ironia zawarta w tonie całego przedstawienia pozwala zobaczyć to ostrzej i równocześnie nabrać dystansu. Spektakl jest jak wir który na wciąga i nie pozwala nawet na chwilę oderwać się od tego co się dzieje na scenie, a po zakończeniu skłania do myślenia o tym co się właściwie wydarzyło, dlaczego tak i co to znaczy. Jest jak pasaż w muzyce, nieprzerwany, dobrze skomponowany, ma swój rytm i tempo na wzór utworów muzycznych

  kr.....@....pl / 24 maja 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl naładowany treścią, za to oszczędny w formie. Wszystko, o czym mówi, to dla współczesnego widza sprawy fundamentalne. A ponieważ scenografia jest z założenia minimalistyczna, gra właściwie tylko światło i - wiele mówiąca - muzyka, nic nie odwraca uwagi od tego, co najważniejsze. Znakomita obsada, wspaniałe aktorstwo. Godny polecenia.

  mo.....@da...ma.com.pl / 12 grudnia 2022

 • 9,0/ 10

  zdarza się, że letnie osy kąsają w grudniu, ale są to tylko osy Wyrypajewa

  bi.....@....pl / 10 grudnia 2022

 • 9,0/ 10

  Parodia? Czy już życie? Śmiech? Czy depresja? Myślę, że odpowiedź (o ile jest) leży gdzieś pośrodku. A spektakl Wyrypajewa, ze wspaniałą obsadą (Dorociński jest obłędny!), nawet jeśli nie serwuje odpowiedzi, na pewno zachęca do pytań. Taki teatr lubię!

  an.....@gm...il.com / 27 października 2019

 • 9,0/ 10

  Fajna sztuka, nieoczywista. Nie prosta, nie łatwa, ale bardzo przyjemna. Rewelacyjna gra całej trójki aktorów. Gorąco polecam.

  Be.....@on...et.pl / 10 września 2019

 • 9,0/ 10

  Bardzo fajna gra aktorów., poza tym jestem pod wrażeniem przekazu całego spektaklu. ;-)

  ja.....@tl...en.pl / 26 czerwca 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl bardzo dobry, Z pozoru luźny, niezobowiązujący, uniwersalny pod kątem mnogości sensów. Każdy wyciągnie z niego coś dla siebie. Aktorsko - świetny. Polecam!

  ep.....@gm...il.com / 12 maja 2019

 • 8,0/ 10

  Podobała mi sie gra aktorówi , scenariusz i reżyseria

  sp.....@....pl / 21 lutego 2020

 • 8,0/ 10

  Świetna gra aktorska, dobry tekst. Więcej oczekiwałabym od scenografii oraz kostiumów. Spektakl zbyt krótki, zagrany chyba zbyt szybko.

  ad.....@....pl / 02 września 2019

 • 8,0/ 10

  Dziwny trochę na początku. Nie znałam i nie zapoznałam się z autorem i treścią. Widziałam, że 3 osoby wyszły w trakcie. Ale z czasem super się bawiłyśmy. Córki i ja. Wychodząc powiedziałam, że nie biorę udziału w żadnych wyborach :) Pozdrawiam

  jo.....@po...ta.onet.pl / 26 kwietnia 2019

 • 7,0/ 10

  Świetna gra Marcina Dorocińskiego. Nie znałem go w takiej roli. Polecam!

  wo.....@....pl / 12 lutego 2020

 • 6,0/ 10

  Miejscami zbyt absurdalny jak na moje gusta.

  ma.....@gm...il.com / 27 sierpnia 2020

 • 4,0/ 10

  Spektakl pomimo krótkiego czasu trwaia dłużył mi się.

  ag.....@gm...il.com / 25 czerwca 2019

 • 2,0/ 10

  Niestety spektakl mnie rozczarował , Sprawiał wrażenie , że z przeciętnie oryginalnego i raczej refleksyjnego tekstu postanowiono zrobić komedię , a udało się wyprodukować ledwie farsę . Znani przecież aktorzy wygłaszali swoje kwestie z nieznośną emfazą i w tak przyspieszonym rytmie jakby o 21 mieli gdzieś następne przedstawienie . Świadome niestosowanie poprawnego akcentu w zdaniach przypominało raczej przedstawienie szkolne , a nie profesjonalny teatr . Negatywny obraz został dopełniony wykrzyczeniem tekstu poprzez mikrofony i wzmacniacze . Jeżeli ma się w teatrze scenę gdzie aby mówić do widzów trzeba do innych stać tyłem to należy zadbać o bardziej wyrafinowany sposób wzmocnienia głosów aktorów - są takie rozwiązania . Reasumując nie polecam w żadnym przypadku .

  pi.....@ho...il.com / 20 stycznia 2020

 • 2,0/ 10

  Słaby, boleśnie słaby tekst. Aktorzy robili co mogli, ale ... Były brawa na koniec. To wielkie zaskoczenie. Widzom się chyba podobało.

  mi.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2019

Och-Teatr - Adres i dojazd

ul. Grójecka 65, Warszawa

http://www.ochteatr.com.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.