E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga Księżniczki w klasztorach. (dr Ewa Kociszewska) - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów

9,4 / 10

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga Księżniczki w klasztorach. (dr Ewa Kociszewska)

Cykl: Między Paryżem a Warszawą - Ludiwka Maria Gonzaga

Księżniczki w klasztorach

Większość królowych małżeństwo oznaczało życie z daleka od ojczyzny i rodziny. Często zagubione na nie zawsze przyjaznych cudzoziemskich dworach namiastkę domu i wolności od pałacowej etykiety znajdowały w ufundowanych przez siebie klasztorach. Siedemnastowiecznej klasztory Warszawy, Paryża i Madrytu były nie tylko miejscami modlitwy i ośrodkami dobroczynności, ale i alternatywnymi miejscami spotkań kobiet i przestrzeniami dla ich aktywności artystycznej i intelektualnej.

dr Ewa Kociszewska – historyczka sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się historią sztuki nowożytnej europejskiej (szczególnie francuskiej), historią idei, historią kobiet i gender studies. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, cześć studiów doktoranckich odbyła na Université de Paris-IV Sorbonne (thèse en cotutelle). W latach 2012-2014 Marie Curie Fellow w Warburg Institute w Londynie, 2014-2016 Postdoctoral Fellow na University of Oxford. Stypendystka m.in. Rządu Francuskiego, Warburg Institute (Saxl Fellowship, dwukrotnie), Institut national de l’histoire de l’art w Paryżu, Fondazione Cini w Wenecji, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (stypendium START), Fundacji Lanckorońskich; Junior Research Fellow w St Catherine’s College w Oksfordzie. Laureatka William Nelson Prize przyznanej przez Renaissance Society of America i Nancy Roelker Prize przyznanej przez Sixteenth-Century Society and Conference. Publikowała m.in. w „Journal of the Warburg and Courtauld Institutes”, „French Studies Bulletin”, „Renaissance Quarterly”, „Artibus et Historiae”.

Cykl "Między Paryżem a Warszawą - Ludwika Maria Gonzaga" będzie kontynuowany w maju, czerwcu i lipcu 2021 roku.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (5)

  • 10,0/ 10

    Wspaniały, przepiękny wykład, można słuchać bez końca.

    be.....@gm...il.com / 18 czerwca 2021

  • 10,0/ 10

    uwielbiam te spotkania

    ew.....@po...ta.onet.pl / 08 czerwca 2021

  • 10,0/ 10

    Bardzo interesujący, zupełnie nowe ujęcie tematu

    bo.....@in...ia.pl / 08 czerwca 2021

  • 10,0/ 10

    Wielka wiedza prelegentki :-)

    so.....@....pl / 08 czerwca 2021

  • 5,0/ 10

    Wykład był niewątpliwie ciekawy. Niestety, Pani doktor mówi b. cicho i niezbyt wyraźnie, co przełożyło się na moje zadowolenie. Słyszałam co trzecie słowo

    ma.....@gm...il.com / 08 czerwca 2021

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.