Europa. Śledztwo - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

8,0 / 10

Europa. Śledztwo

Polska: 24 tysiące sklepów z ubraniami z drugiej ręki. Europa: 120 tysięcy firm odzieżowych ubrań. Świat: 4 miliony par rąk szyje ubrania w Bangladeszu.

Trzy tancerki zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytych marzeń o przyszłości. W kolażu improwizacji i sieci widocznych i niewidzialnych połączeń tancerki badają relacje między tym, co odległe, globalne i tym, co osobiste. Prowadzą performatywne śledztwo w sprawie przyszłości Europy. Ile kosztuje wspólne działanie? W jaki sposób partner stał się przeszkodą? Kiedy wartości zmieniły się w obsesje?

To również spektakl o pracy artystów tańca – jej materialności i cenie. Artystki wzywają publiczność do tablicy, pytają o relację między tancerzem i widzem, działającym podmiotem i obserwatorem.

To spektakl o nieprzewidzianych konsekwencjach wspólnej pracy, kolektywnego działania, w którym to, co miało dawać poczucie bezpieczeństwa – okazuje się kolejną formą opresji, a to, co miało straszyć – śmieszy.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: http://komuna.warszawa.pl/2016/09/27/europa-sledztwo-gramy-dalej/

Występują

choreografia i reżyseria: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak

dramaturgia: Agata Szczęśniak

scenografia: Wojciech Pustoła

reżyseria świateł: Karolina Gębska

realizacja świateł: Michał Głaszczka

produkcja: Komuna// Warszawa

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Europa. Śledztwo. jest spektaklem o klarownej koncepcji, z atrakcyjną choreografią i scenografią, zgrabnie miesza drmatyzm i humor.

    z......@gm...il.com / 23 maja 2018

Komuna Warszawa - Adres i dojazd

ul. Emilii Plater 31

http://komuna.warszawa.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.