Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej - zdjęcie

Średnia ocena

29 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

9,3 / 10

Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej

Spektakl z piosenkami o parze absolwentów cierpiących na niezatrudnialność chroniczną, oraz o ich wędrówce w poszukiwaniu etatu i lepszego jutra.

OPIS:

Historia pary absolwentów oraz ich wędrówki w poszukiwaniu etatu i lepszego jutra, którzy na skrzyżowaniu ulic Chęci i Możliwości napotykają między innym gadające jelenie, sadomasochistyczną sesję akademicką i uautentyczniacza. Ich pogoń za stabilizacją gna ich w objęcia zdarzeń dziwnych i dziwniejszych, a nawet od wnętrza snu pewnego prezesa.

Przewodnik Klubowy po rzeczywistości wolnorynkowej to pierwsza odsłona (można powiedzieć pilot), serialu scenicznego produkowanego przez Klub Komediowy, pełnego wierszy, skeczy i piosenek.

RECENZJE:

*****„W »Fabularnych przewodnikach« znalazłem subtelny żart, zabawę słowną na poziomie, z radością odkrywałem echa Gałczyńskiego, Tuwima i Przybory, a także bliskiego mi Teatru Bim-Bom (Kobiela, Cybulski, Afanasjew i in.). Była w »Przewodnikach« i liryka, i dowcip, a wszystko oprawione formą teatralną najwyższej próby. .” – Jacek Fedorowicz

***** „Spektakle „Fabularnego przewodnika” wyróżnia świetna realizacja i bardzo dobre aktorstwo, ale przede wszystkim znakomicie napisane teksty, iskrzące się dowcipem, wywodzące się z najlepszych tradycji teatru absurdu oraz kabaretu literackiego. ” – Janusz Zaorski

Na scenie występują między innymi Katarzyna Kołeczek, Matylda Damięcka, Agata Sasinowska, Mateusz Lewandowski, Maciej Nawrocki, Bartłomiej Magdziarz.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

scenariusz: Błażej Staryszak, Michał Sufin

reżyseria: Aneta Groszyńska

muzyka: Jerzy Rogiewicz

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Czyste złoto

  kr.....@gm...il.com / 29 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Pełen Energii I HUMORU :) porusza ciekawe kwestie rewelacyjne gry słowne

  as.....@In...ia.pl / 09 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Genialne dialogi, świetne spojrzenie na rzeczywistość i wspaniała gra aktorska - wszyscy są w tym spektaklu aktorsko idealni, nikt się nie wyróżnia, wyrównany poziom.

  ka.....@....pl / 08 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Subiektywnie - uważam, że spektakl był genialny. Bardzo dobre nawiązania do współczesnego podejścia młodych ludzi i ich wizji oraz czynów związanych z szukaniem pracy. Obiektywnie - starsi widzowie mogą nie do końca "załapać" o co chodzi. Wiele osób starszych nadal żyje w przekonaniu, że studia to wierzchołek kariery naukowej, więc przedstawione sytuacje mogą być zbyt abstrakcyjne/nieprawdopodobne, żeby były dla nich śmieszne. Do tego ich "wbity" respekt dla uczelni zamiast rozśmieszyć może zszokować swoją brawurą, że autorzy śmiali powiedzieć coś negatywnego o naszym systemie wyższej edukacji..

  ra.....@gm...il.com / 21 maja 2017

 • 10,0/ 10

  Bardzo aktualny w kwestii poruszanych treści. Zabawnie przerysowuje rozterki młodych pięknoduchów wkraczających na rynek pracy w egoistycznym i skupionym na monetyzacji otoczeniu. Także znakomite antidotum i kpina z wszelkiej maści hochsztaplerów i naciągaczy "od metod na sukces" promujących się we wszelkich telewizjach- głównie śniadaniowych (sic!).

  ry.....@gm...il.com / 17 marca 2017

 • 10,0/ 10

  po raz pierwszy mialam okazje byc gosciem KK , spektakl swietny masa smiechu fajna atmosfera nieczesto mozna obejrzec spektakl przy drinku :-)

  jo.....@po...ta.onet.pl / 17 marca 2017

 • 9,0/ 10

  Inteligentny humor, znakomici performerzy.

  gl.....@....ch / 28 listopada 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl sam w sobie świetny. Zabawny, przemyślany, zaskakujący - pomimo, że wiedziałam go po raz drugi. Przeszkadzało mi tylko, że aktorzy profesjonaliści nie potrafią zachować powagi na scenie i zapominają swoich kwestii. Takie coś jest zabawne i urocze kiedy zdarza się raz lub dwa, ale nie więcej.

  ma.....@gm...il.com / 17 marca 2017

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.