Ruch w Instytucie. Cykl 1: Oddech, zamknięte oczy, eksplozja. Ćwiczenia ruchowe i choreograficzne. - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

8,0 / 10

Ruch w Instytucie. Cykl 1: Oddech, zamknięte oczy, eksplozja. Ćwiczenia ruchowe i choreograficzne.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza w cztery kolejne poniedziałki października na warsztaty Magdaleny Ptasznik. Oddech, zamknięte oczy, eksplozja. Ćwiczenia ruchowe i choreograficzne w ramach cyklu Ruch w Instytucie 2017/2018.

Doświadczanie, obserwowanie i nazywanie tego, co pojawia się w ruchu, co wydarza się w przestrzeni (bazowanie na technikach somatycznych Skinner Releasing, Body Weather, Body Mind Centering i doświadczeniu pracy choreograficznej).

Magdalena Ptasznik - choreografka, performerka, absolwentka School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie i Wydziału Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka programów DanceWEB 2011 (ImPulsTanz, Wiedeń), NRW Tanzrecherche 2013 (Niemcy), Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2014. Jest autorką prac solowych (m.in. surfing, surface.territory, exercises for a hero) prezentowanych m.in. w Holandii, Niemczech, Portugalii, Rumunii i Polsce. Angażuje się również w projekty oparte na współpracy artystycznej (Surplus z hiszpańską choreografką i artystką wizualną Mariną Colominą, Złote Demony z Marią Stokłosą i Martą Ziółek). Od kilku lat współpracuje z reżyserami realizującymi swoje projekty w teatrze dramatycznym (pracowała m.in. z Łukaszem Kosem, Gosią Wdowik, Anną Karasińską). Razem z Marią Stokłosą i Renatą Piotrowską stworzyła roczny Kurs Choreografii Eksperymentalnej Choreografia w Centrum, który w 2017 roku będzie miał swoją trzecią edycję.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Magdalena Ptasznik - prowadząca

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Świetne warsztaty ;))

    ka.....@gm...il.com / 11 października 2017

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.