MÓW ZA SIEBIE: Nie mów nikomu - zdjęcie MÓW ZA SIEBIE: Nie mów nikomu - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,0 / 10

MÓW ZA SIEBIE: Nie mów nikomu

Używanie słów z coraz większą intensywnością staje się dzisiaj narzędziem zbiorowej konfrontacji, walki wszystkich ze wszystkimi. Nie budujemy przestrzeni do spotkania w dialogu, szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Daliśmy przyzwolenie na życie w świecie budowanym ze strachu i uprzedzeń, w świecie, w którym zawłaszczanie języka realizuje się poprzez odbieranie innym prawa głosu. Reżyser Adam Ziajski do realizacji spektaklu zaprosił osoby niesłyszące.

Rozmowę po spektaklu z reżyserem Adamem Ziajskim i aktorami poprowadzi Łukasz Drewniak.

"Jestem głęboko przejęty i zawstydzony stanem językowej wspólnoty. Mam nieodparte wrażenie, że używanie słów i ich znaczeń z coraz większą intensywnością staje się narzędziem zbiorowej konfrontacji, walki wszystkich ze wszystkimi. Nie budujemy przestrzeni do spotkania w dialogu, szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Daliśmy przyzwolenie na życie w świecie budowanym ze strachu i uprzedzeń, w świecie, w którym zawłaszczanie języka realizuje się w fakcie odbierania innym prawa do głosu.

Do realizacji spektaklu zaprosiłem osoby niesłyszące. Wśród nich jest również jedna osoba niewidoma. Na początku czułem się zawstydzony tym jak reaguję i co o nich wiem. Dzisiaj chciałbym krzyknąć: wybieram milczenie! Ale jak tu wykrzyczeć takie wyznanie?"

Adam Ziajski

Na scenie występują między innymi Jacek Frąckowiak, Piotr Nowak, Adam Ziajski, Zofia Mądra, Kazimierz Mądry, Natalia Nowak.

Twórcy

Scenariusz i reżyseria: Adam Ziajski

Wideo: kolektyw WOOOM visuals

Dźwięk: Maciej Frycz, Robert Gogol

Kostiumy i scenografia: Grupa Mixer

Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    świetny pomysł ze słuchawkami, szacunek dla znakomitych aktorów, warto czasami zobaczyć w teatrze coś co tak wstrząsa, zmienia percepcję, jak blisko nam do osób które nie mogą w pełni doświadczać świata zewnętrznego

    an.....@po...ta.wp.pl / 14 lutego 2017

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet