Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3 - zdjęcie Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3 - zdjęcie Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3 - zdjęcie Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3 - zdjęcie Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3 - zdjęcie Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3 - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

9,7 / 10

Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3

„Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3” to finałowa część teatralnego serialu zrealizowanego przez Teatr 21. Każdy z odcinków serii stanowi samodzielny element, każdy opowiada o jednej wartości, jednym marzeniu. Pracy, miłości, pieniądzach....

Tym razem spotykamy bohaterów w mieszkaniu treningowym. To ostatnia pozycja z listy życzeń – rodzina. Spektakl nawiązuje do tradycji cyrku, w którym jeszcze na początku XX w. na pokazach freak show prezentowano wszelaką odmienność. Pokazy miały charakter teatralnego przedstawienia i cieszyły się ogromną popularnością. Jak bardzo nasze czasy różnią się od przeszłości? Czy znaleźliśmy sposób na integrację?

Teatr 21 zrodził się w 2005 r. z warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Członkami zespołu są przede wszystkim uczniowie oraz absolwenci szkoły, osoby z zespołem Downa i autyzmem. Ich dawna zabawa w teatr zmieniła się w pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie. Spektakle Teatru 21 można było oglądać w warszawskich teatrach (Dramatyczny, Studio, Powszechny, Baj, Soho, Nowy), Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, który jest głównym miejscem aktywności zespołu. Grupa występowała również na festiwalach w kraju (Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kalisz, Łódź, Kielce, Białystok) i za granicą (Praga, Neratov, Berlin, Helsinki). Z Teatrem 21 współpracują twórcy video, edukatorzy, dramaturdzy, muzycy oraz tancerze działający na co dzień w stołecznych instytucjach kultury.

Grupę prowadzi Justyna Sobczyk.

JUSTYNA SOBCZYK |

Pedagożka teatru i reżyserka, ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Teatralną w Warszawie oraz Universität der Künste w Berlinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwentka programów Szkoły Liderów. Od kilkunastu lat w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Założycielka Teatru 21, współkieruje studiami podyplomowymi pedagogika teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Reżyserska m.in. „Ojczyzny” w Teatrze Polskim w Poznaniu (2016) oraz „Szewców” w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie (2017). Laureatka „Kamyka Puzyny” przyznawanego przez miesięcznik „Dialog” i Instytut Książki oraz nagrody „Wdechy” wręczanej przez magazyn „Co jest grane?”.

Spektakl dla widzów od 14-tego roku życia.

Spektakl z napisami w języku angielskim.

Na scenie występują między innymi Piotr Boruta, Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Daniel Krajewski, Maja Kowalczyk.

Czas trwania: 60 minut

Twórcy

Reżyseria: Justyna Sobczyk

Współpraca reżyserska: Justyna Wielgus, Justyna Lipko-Konieczna

Dramaturgia/scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna

Teksty: aktorzy Teatru 21

Ruch: Justyna Wielgus

Scenografia, kostiumy: Wisła Nicieja, asystentka: Kamila Białkowska

Muzyka: Paweł Andryszczyk

Wideo: Tomasz Michalczewski

Światło: Sebastian Klim

Klowning: Monika Dąbrowska-Jarosz

Produkcja: Dagna Dąbrowiecka, Marceli Sulecki, Katarzyna Pawłowska

Partnerzy: Fundacja Win-Win

Teksty: aktorzy Teatru 21

Opinie naszych widzów (5)

  • 10,0/ 10

    Spektakl, który trudno podsumować jednym zdaniem. Tyle wrażeń! Bardzo polecam.

    m.....@....edu.pl / 19 września 2018

  • 10,0/ 10

    Bardzo polecam - byłam pod wrażeniem.

    ha.....@....pl / 18 kwietnia 2018

  • 10,0/ 10

    1. Świetny pomysł z jednoczesnym wyświetlaniem spektaklu na ekranie i tym samym gra z wyobraźnią widza. 2. Bardzo podobał mi się pomysł porównania pierwszego kontaktu fizycznego do pierwszego kroku człowieka na księżycu (o ile moja interpretacja jest właściwa :) )

    ew.....@gm...il.com / 15 marca 2018

  • 10,0/ 10

    cudowne przeycie.

    ed.....@gm...il.com / 15 marca 2018

  • 10,0/ 10

    Był wzruszający i mądry. Był wielkki.

    ak.....@....pl / 14 kwietnia 2017

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet