Nic się nie stało - zdjęcie

Średnia ocena

694 oddanych głosów

9,1 / 10

Nic się nie stało

NIC SIĘ NIE STAŁO to pełen euforii spektakl, z piłkarską historią w tle, z udziałem wspaniałych aktorów. Na scenie zobaczymy: Michała Żurawskiego/Michała Czerneckiego, Piotra Głowackiego, Macieja Zakościelnego, Marcina Korcza, Jakuba Sasaka, Jędrzeja Hycnara / Jędrzeja Wieleckiego i jedyną kobietę w tym męskim składzie Zofię Zborowską – Wronę.

Nasza piłkarska opowieść jest pretekstem do przypomnienia uniwersalnych wartości, tak ważnych dla każdego z nas, jak wspólnota, przyjaźń, honor, fair play, pasja, patriotyzm. NIC SIĘ NIE STAŁO to niezwykle zabawna, ale i głęboko poruszająca podróż, autorstwa Piotra Rowickiego, w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Piłka nożna jest niewątpliwie fenomenem, jest naszym najważniejszym sportem narodowym! Każdy kto choć raz miał okazję znaleźć się na trybunach stadionu piłkarskiego wie, że emocje zawsze sięgają zenitu. Kibicują wszyscy, niezależnie od płci czy wieku. Mężczyźni, kobiety, dzieci - wszyscy zjednoczeni! Moment głębokiego wzruszenia, gdy na stadionie rozbrzmiewają pierwsze słowa hymnu. Ekstatyczne uczucia radości, niesamowite i nieporównywalne z niczym skrajne emocje. To poczucie wspólnoty, honoru, patriotyzmu!

NIC SIĘ NIE STAŁO

Spektakl NIC SIĘ NIE STAŁO powstał z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym kultowym postaciom polskiej piłki – opowieścią o zawodowej i życiowej drodze piłkarzy, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramatyczne wydarzenia.

Ernest Wilimowski rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę, Kazimierz Deyna – geniusz środka pola, piłkarz wyklęty, uwielbiany i znienawidzony, Zbigniew Boniek ze swoim “niepoprawnym” temperamentem,

Emmanuel Olisadebe, nasz „biało – czerwono – czarny”, pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii kadry narodowej, Robert Lewandowski, tytan pracy w drodze do międzynarodowego sukcesu, czy Ewa Pajor, prawdziwa gwiazda światowej kobiecej piłki nożnej.

No i legendarni trenerzy, ekscentrycy i motywatorzy: Kazimierz Górski, Jacek Gmoch czy Janusz Wójcik.

Wreszcie kibice są także bohaterami naszego show, pełni miłości, entuzjazmu, poświęcenia. Zawsze wierni, nawet po przegranych meczach śpiewający: Polacy, nic się nie stało! No i oczywiście znający się na piłce i strategii lepiej niż wszyscy trenerzy i działacze razem wzięci!

Chcemy tą opowieścią zintegrować wszystkich wokół pasji jaką jest piłka nożna, dotrzeć do jej miłośników, ale też zarazić tą historią tych nieprzekonanych, szczególnie kobiety, które nie wykazują zrozumienia dla piłkarskich pasji swoich mężczyzn. Chcemy pokazać im jak ważne jest dla jakości związku wspólne celebrowanie sportowych emocji.

Premiera spektaklu odbyła się 11 listopada tego roku.

Rekomendowany wiek przy spektaklach dla dorosłych to powyżej 16 rż, Obsługa Widowni ma prawo odmówić wejścia na widownię młodszemu Widzowi.

Na scenie występują między innymi Piotr Głowacki jako Kazimierz Deyna, Jędrzej Hycnar jako Ernest Wilimowski, Michał Żurawski jako Trenerzy, Paulina Chruściel jako Ewa Pajor, Marcin Korcz jako Zbigniew Boniek, Maciej Zakościelny jako Emanuel Olisadebe.

Czas trwania: 100 minut

Występują

Piotr Głowacki - zdjęcie

Piotr Głowacki
Kazimierz Deyna

Jędrzej Hycnar - zdjęcie

Jędrzej Hycnar
Ernest Wilimowski

Marcin Korcz - zdjęcie

Marcin Korcz
Zbigniew Boniek

Maciej Zakościelny - zdjęcie

Maciej Zakościelny
Emanuel Olisadebe

Jakub Sasak - zdjęcie

Jakub Sasak
Robert Lewandowski

Twórcy

AUTOR: Piotr ROWICKI

REŻYSERIA: Piotr RATAJCZAK

SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Marcin CHLANDA

Opinie naszych widzów (280)

 • 10,0/ 10

  Super dawno tak się nie uśmiałam 😊

  za.....@in...ia.pl / 23 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Super przedstawienie, gra aktorów rewelacyjna! Bardzo jestem zadowolona!

  pr.....@gm...il.com / 21 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Polecam. Świetny spektakl! Ogromne Brawa dla Aktorów!!!!

  sw.....@....pl / 16 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Dzień dobry:) Zakup biletów na spektakl był zainspirowany chęcią "rozluźnienia się" po całodniowej konferencji. Byłyśmy przekonane, że idziemy na komedię. Owszem, było i wesoło ale przede wszystkim wzruszająco, siedziałam wbita w fotel ze łzami w oczach. Dziękuję szczególnie za tą opowieść o Erneście Wilimowskim, jestem Ślązaczką i jest to dla mnie ważne. Gratuluję wspaniałej gry i pozdrawiam serdecznie:) Irena Matula

  in.....@sm...er.pl / 13 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Super sie bawiłam

  ma.....@on...et.eu / 13 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna obsada, świetna gra aktorska , polecam gorąco

  m......@st...nt.uw.edu.pl / 11 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna sztuka, doskonała gra aktorska! Wszystko na najwyższym poziomie :) Pan Michał Żurawski jako trener rozbawił nas do łez! Genialny!!!

  ed.....@gm...il.com / 11 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Śmieszne, dynamiczne przedstawienie

  an.....@ho...il.com / 10 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Polecam, nie tylko dla fanów piłki nożnej 😉

  zo.....@....pl / 17 października 2023

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie, zabawne i pełne humoru, ale chwilami refleksyjne i dające do myślenia. Polecam, bardzo dobry wybór na udany wieczór.

  kr.....@gm...il.com / 15 października 2023

 • 10,0/ 10

  Świetni aktorzy, fenomenalnie zagranie brak podwyższenia powoduje bliskość aktora z widzem przez co robi się kameralnie ale też odczuwa się emocje inaczej. Super

  ni.....@....pl / 13 października 2023

 • 10,0/ 10

  Szłam z informacją, że się pośmieję. Rzeczywiście uśmiechnęłam się kilka razy, natomiast dla mnie był to spektakl niezwykle wzruszający, gleboki, poruszjący. Kilka razy mialam zaszklone oczy. Świetnie pokazuje, jak ludzie jako masa zapominają, że po drugiej stronie jest człowiek!!! Świetnie zagrana, świetnie napisana bardzo dobrze spędzony wieczór.

  Ka.....@gm...il.com / 13 października 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorów szczególnie Piotra Głowackiego.

  is.....@gm...il.com / 13 października 2023

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny to mało powiedziane!

  ed.....@....pl / 08 października 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo zacna obsada, duża dynamika tej sztuki okraszona sporymi dawkami dobrej muzyki i gra aktorska nie tylko na scenie na duży plus ... odwiedziłem Garnizon Sztuki z dwiema osobami i wszyscy bardzooo pozytywnie odebraliśmy tę sztukę ... Naprawdę warto !!!

  wr.....@....pl / 25 września 2023

 • 10,0/ 10

  dla kibiców piłki nożnej to obowiązek obejrzenia tego spektaklu. Konfrontacja własnej wiedzy nat temat piłkarzy i trenerów w polskiej piłce ztym co widzimy i słyszymy ze sceny dla mnie było bardzo ciekawe.

  ba.....@gm...il.com / 22 września 2023

 • 10,0/ 10

  Rewelacja!

  Ma.....@gm...il.com / 21 września 2023

 • 10,0/ 10

  Super spektakl, totalnie inny, nieco odbiegający od schematu teatralnego. Serdecznie polecam :)

  iz.....@gm...il.com / 21 września 2023

 • 10,0/ 10

  Dobra sztuka i genialna obsada aktorska. Michał Czernecki, aktor wybitny, był doskonały w roli trenera. Nie wiem czy ktokolwiek mógłby zagrać to lepiej. Panie Michale jest Pan doskonałym aktorem! Maciej Zakościelny świetny, grał lekko, swobodnie, podobnie Marcin Korcz i Piotr Głowacki. Duże brawa dla młodych aktorów - Jędrzeja Hycnara i aktora, który grał Zbigniewa Bońka, nie widzę nazwiska na afiszu a rola była zagrana bardzo dobrze - widać bardzo solidny warsztat aktorski. Brawo ! Polecam sztukę, bo daje do myślenia i z pozoru lekki temat ukazuje ważne zagadnienia na które pod hukiem wiwatów często nie zwraca się uwagi.

  an.....@gm...il.com / 21 września 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl! wyśmienita gra aktorów, duża dawka humoru, ale i równie dużo refleksji. Dziękuję to był bardzo miły wieczór! :)

  sk.....@au...af.pl / 21 września 2023

 • 10,0/ 10

  Subtelny, zabawny i prawdziwy, polecam.

  ma.....@gm...il.com / 21 września 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe wydarzenie, scenariusz, scenografia i wysiłek oraz zaangażowanie w grę aktorską aktorów. Gratulacje!

  ce.....@gm...il.com / 21 września 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, dużo śmiechu ale łezka też mi się zakręciła. Bardzo podobało mi się to, że aktorzy wychodzili między widzów, a że siedziałam z brzegu to miałam świetny widok😁Panowie kondycja fizyczna, wysportowane sylwetki. Wspaniale się ogląd👏

  mb.....@....pl / 14 września 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo przyjemne przedstawienie,świetna gra Aktorów,warto.

  Ma.....@gm...il.com / 14 września 2023

 • 10,0/ 10

  Jak zwykle bawiliśmy się bardzo dobrze. Musiałem zamienić bilety na inna datę, zostało wszystko załatwione przez bardzo miłą Panią bardzo sprawnie

  m......@se...sh.eu / 13 września 2023

Garnizon Sztuki - Adres i dojazd

ul. Konopnickiej 6, Warszawa

https://garnizonsztuki.org.pl