Jędrzej Hycnar
801 oddanych głosów
więcej
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Mąż i żona
Najcudowniejsza z komedii Aleksandra Fredry. Tym razem w wiele obiecującej, wręcz wymarzonej, obsadzie. Zabawa, intryga, przyjemność i nieśmiertelny hrabia Fredro z jego kpiną, urodą ciętego języka i pięknem wiersza. Mamy nadzieję na szampańskie wieczory. Zapraszamy!
więcej
SzczegółyStowarzyszenie Umarłych Poetów
Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole z internatem, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy charyzmatyczny wykładowca języka angielskiego – John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie entuzjastów poezji. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?
więcej
SzczegółyNic się nie stało
NIC SIĘ NIE STAŁO to pełen euforii spektakl, z piłkarską historią w tle, z udziałem wspaniałych aktorów. Na scenie zobaczymy: Michała Żurawskiego/Michała Czerneckiego, Piotra Głowackiego, Macieja Zakościelnego, Marcina Korcza, Jakuba Sasaka, Jędrzeja Hycnara / Jędrzeja Wieleckiego i jedyną kobietę w tym męskim składzie Zofię Zborowską – Wronę.
Nasza piłkarska opowieść jest pretekstem do przypomnienia uniwersalnych wartości, tak ważnych dla każdego z nas, jak wspólnota, przyjaźń, honor, fair play, pasja, patriotyzm. NIC SIĘ NIE STAŁO to niezwykle zabawna, ale i głęboko poruszająca podróż, autorstwa Piotra Rowickiego, w reżyserii Piotra Ratajczaka.
Piłka nożna jest niewątpliwie fenomenem, jest naszym najważniejszym sportem narodowym! Każdy kto choć raz miał okazję znaleźć się na trybunach stadionu piłkarskiego wie, że emocje zawsze sięgają zenitu. Kibicują wszyscy, niezależnie od płci czy wieku. Mężczyźni, kobiety, dzieci - wszyscy zjednoczeni! Moment głębokiego wzruszenia, gdy na stadionie rozbrzmiewają pierwsze słowa hymnu. Ekstatyczne uczucia radości, niesamowite i nieporównywalne z niczym skrajne emocje. To poczucie wspólnoty, honoru, patriotyzmu!
NIC SIĘ NIE STAŁO
Spektakl NIC SIĘ NIE STAŁO powstał z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym kultowym postaciom polskiej piłki – opowieścią o zawodowej i życiowej drodze piłkarzy, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramatyczne wydarzenia.
Ernest Wilimowski rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę, Kazimierz Deyna – geniusz środka pola, piłkarz wyklęty, uwielbiany i znienawidzony, Zbigniew Boniek ze swoim “niepoprawnym” temperamentem,
Emmanuel Olisadebe, nasz „biało – czerwono – czarny”, pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii kadry narodowej, Robert Lewandowski, tytan pracy w drodze do międzynarodowego sukcesu, czy Ewa Pajor, prawdziwa gwiazda światowej kobiecej piłki nożnej.
No i legendarni trenerzy, ekscentrycy i motywatorzy: Kazimierz Górski, Jacek Gmoch czy Janusz Wójcik.
Wreszcie kibice są także bohaterami naszego show, pełni miłości, entuzjazmu, poświęcenia. Zawsze wierni, nawet po przegranych meczach śpiewający: Polacy, nic się nie stało! No i oczywiście znający się na piłce i strategii lepiej niż wszyscy trenerzy i działacze razem wzięci!
Chcemy tą opowieścią zintegrować wszystkich wokół pasji jaką jest piłka nożna, dotrzeć do jej miłośników, ale też zarazić tą historią tych nieprzekonanych, szczególnie kobiety, które nie wykazują zrozumienia dla piłkarskich pasji swoich mężczyzn. Chcemy pokazać im jak ważne jest dla jakości związku wspólne celebrowanie sportowych emocji.
Premiera spektaklu odbyła się 11 listopada tego roku.
Rekomendowany wiek przy spektaklach dla dorosłych to powyżej 16 rż, Obsługa Widowni ma prawo odmówić wejścia na widownię młodszemu Widzowi.
więcej
SzczegółyTestosteron
Przedstawienie tylko dla widzów dorosłych!
20 lat od premiery sztuki Andrzeja Saramonowicza i 15 lat po premierze filmu „Testosteron” powraca w nowym wydaniu, by raz jeszcze opowiedzieć historię o kondycji współczesnego mężczyzny.
Grupa mężczyzn zbiera się po niedoszłym ślubie, gdzie jeden z nich usłyszał przed ołtarzem sakramentalne „nie”. Tragikomiczna okoliczność, obsceniczne żarty i opary alkoholu sprowokują bohaterów do tzw. „męskich przemyśleń” o kobietach i własnej naturze. Kultowa satyra o odwiecznym, damsko męskim konflikcie, to pełna humoru konfrontacja z problemami dzisiejszego świata. Jak zapanować nad swoimi hormonami, nie dać się wykorzystać kobietom, a przede wszystkim – jak być mężczyzną we współczesnym świecie?
„Testosteron” to komedia, która sięgając po odwieczne pytania, pozostaje aktualna bez względu na czasy. Po niecichnących głosach, nawoływaniach i naciskach ze strony widzów, twórcy
oryginalnego „Testosteronu” – Adam Krawczuk i Maciej Wierzbicki zdecydowali się na nową odsłonę kultowej komedii. Czego możemy się spodziewać? Na pewno czeka nas porządna, męska historia bez retuszu.
więcej
SzczegółyNiepodlegli
„Niepodlegli” to spektakl o dwudziestoleciu międzywojennym. Spóźniony na stulecie odzyskania niepodległości, ale może dzięki temu jeszcze bardziej aktualny. To przedstawienie, które idzie w kontrze do sztampy rocznicowej i nie godzi się na lukrowany, rozpowszechniany wizerunek II RP. Obraz cudu gospodarczego, prosperity, bali, rautów i sukcesów w każdej dziedzinie, kreowany przez dzisiejszych piewców przeszłości, jest mitem, w który coraz trudniej uwierzyć. Gdzie leży prawda? Jacy naprawdę byliśmy sto lat temu? Przedsiębiorczy, zaradni, odważni, otwarci, pomysłowi czy jednak zamknięci, gnuśni, nieufni i podejrzliwi? Zachłysnęliśmy się wolnością czy umieliśmy mądrze z niej korzystać? W spektaklu przyglądamy się dwudziestoleciu międzywojennemu przez pryzmat najciekawszych buntowników epoki, którzy w 1918 roku stali się nie tylko obywatelami niepodległego państwa, ale także jednostkami niezależnymi wobec moralności, państwowości, religii, rodziny, powszechnej hipokryzji, konwenansów i utartych zasad. Maria Morska, Irena Krzywicka, Tadeusz Boy-Żeleński, Zofia Stryjeńska, Stanisław Szukalski, Maria Kwaśniewska, Rita Gorgonowa, Stefan Ossowiecki, Bolesław Piasecki, Ina Benita, Gabriel Narutowicz, Eligiusz Niewiadomski, Jadwiga Morozowska-Toeplitz – oto bohaterowie, których powołujemy do życia. Poprzez ich historie chcemy przyjrzeć się nie tylko naszej przeszłości, ale przede wszystkim teraźniejszości.
więcej
SzczegółyUstawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów I Online
Dwadzieścia żywotów uznanych za święte, połączone w fabularną opowieść zderzającą legendy z prozą życia. Bohaterowie spektaklu, postaci znane głównie z sakralnych wizerunków, opowiadają widzom swoje historie, które doprowadziły ich do świętości. Żyli w różnych epokach i na różnych szerokościach geograficznych, ich losy bywały dramatyczne, ale i groteskowe, a bohaterskie i chwalebne czyny mieszały się w nich z ludzką małością i banalnością. Z jakichś powodów to właśnie te historie zostały uznane za wyjątkowe, a postaci wyniesione do rangi świętych. Ich losy zinterpretowane na nowo mogą okazać się niezwykle aktualne i mówić wiele o problemach współczesnego świata. Agata Duda-Gracz przygląda im się z dzisiejszej perspektywy, opierając jednocześnie całość spektaklu na poetyce obrzędu, rytuału i święta. Przestrzeń inscenizacji stanowi miejsce do zwiedzania, z przełamaniem klasycznego odbioru z podziałem na widownię i scenę.
więcej
SzczegółyGrając Balladynę
„Za czasów bajecznych, koło jeziora Gopła”
Spektakl III roku Wydziału Aktorskiego powstał podczas zajęć „Sceny wierszem” pod kierunkiem prof. Jana Englerta w semestrze zimowym 2018/2019. W mocno ascetycznej scenografii studenci poruszają się w zaskakujący i pomysłowy sposób, niekonwencjonalnie wykorzystując przy tym przestrzeń do swoich działań scenicznych…
więcej
SzczegółyDzieło
Dzieło dotyczy kondycji teatru i wartości człowieka w teatrze dzisiaj. To spektakl prosty w formie, najważniejszy jest w nim widz i kontakt, jaki nawiązuje z nim aktor. Spektakl obnaża nie tylko teatr, ale również nas, nasze lęki, przyzwyczajenia i klisze, którymi posługujemy się na co dzień. W ten sposób daje każdemu z nas możliwość spojrzenia na siebie samego z większą czułością i z dystansem.
więcej
Szczegóły