Matko Jedyna - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

8,5 / 10

Matko Jedyna

Spektakl autorski Redbada Klijnstry. Autor, inspirując się formą „Stand up-u”, próbuje opowiedzieć historię swojej relacji z matką, a także rozliczyć się traumą po jej tragicznej śmierci. Jolanta Zalewska, holenderska choreografka polskiego pochodzenia, zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach na ulicach Amsterdamu ponad dwadzieścia lat temu. Spektakl ma być podsumowaniem wieloletnich, nieudolnych zmagań autora z serią życiowych porażek doznawanych w cieniu matki, której brak odczuwalny był być może na długo przed jej odejściem. Będzie to jednak nie tylko autoironiczny komentarz do własnej przeszłości, ale także próba spojrzenia z humorystycznym dystansem na uniwersalną relację między matką a dzieckiem oraz jej wpływ na nasze dalsze życie.

Na scenie występuje Redbad Klynstra.

Czas trwania: 60 minut

Występują

Twórcy

SCENARIUSZ/REŻYSERIA/WYKONANIE: Redbad Klijnstra

WSPÓŁPRACA: Rafał Rutkowski, Emilia Komarnicka, Marek Kochan, Maciej Omylak i Fabian Włodarek

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Spektakl doskonały, b. mocny, trzymający cały czas w napięciu i dający dużo do myślenia.

  ew.....@li...ia.pl / 27 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Przejmujący ale jednocześnie nie tragiczny. Cudowny aktor i wspaniały człowiek. Życzę mu jak najlepiej w życiu zawodowym i prywatnym. Dziękuję za szczerość i otwartość.

  mc.....@....pl / 27 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Na spektaklu byłam wczoraj, a do dziś bardzo we mnie pracuje. To był najlepszy spektakl jaki obejrzalam w zyciu. Wydaje mi się, że spektakl to nie jest wlasciwe slowo. Trudno tutaj cos recenzowac. To bylo dojrzałe, bardzo osobiste zmierzenie się ze swoim zyciem. Chcialabym napisac do autora i podzielic sie z Nim swoimi odczuciami.

  an.....@gm...il.com / 27 marca 2017

 • 10,0/ 10

  spektakl genialny. Dawno nie widziałam tak poruszającego spektaklu. Po zakonczeniu długo jeszcze we mnie trwał....... Wielkie gratulacje twórcy!-

  as.....@....pl / 27 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Spektakl był bardzo przejmujący. Aktor bardzo swobodnym językiem opowiadał o swoich doświadczeniach życiowych, stopniował emocje, aby pod koniec stand up-u wywołać u widza łzy wzruszenia. Pozostawił u mnie wiele kwestii do przemyślenia. Na pewno na długo pozostanie w mej pamięci.

  kl.....@....pl / 26 marca 2017

 • 9,0/ 10

  Nie dla każdego i nie do powtarzania. Bardzo osobiste i bolesne. Spektakl to niedobre w tym wypadku słowo, bo nie o widza tu chodzi, choć jest świadkiem koniecznym, by dokonało się katharsis.

  go.....@ho...il.com / 08 kwietnia 2017

 • 9,0/ 10

  Polecam dynamiczny i głęboki spektakl. Jestem zachwycona I chętnie obejrzała bym Radbada na scenie raz jjeszcze

  rc.....@....pl / 06 kwietnia 2017

 • 9,0/ 10

  Nie znałam wcześniej tej historii

  ca.....@on...et.eu / 28 marca 2017

 • 9,0/ 10

  Podziwiam Aktora za szczerość i odwagę zmierzenia się ze swoją trudną historią publicznie. Ufam, że to doświadczenie przeżywane w okresie Wielkiego Postu będzie dla Niego doświadczeniem oczyszczającym i wyzwalającym. Dziękuję..

  bo.....@gm...il.com / 27 marca 2017

 • 2,0/ 10

  zabraklo dystansu, forma psychoterapii autora-aktora,

  ma.....@gm...il.com / 03 kwietnia 2017

 • 1,0/ 10

  Życie człowieka jest cudem i samo w sobie perfekcyjne jako stworzenie. Nie da się przyłożyć do opowieści o sobie, człowieku, miary służącej do oceniania dzieła artystycznego.

  ol.....@gm...il.com / 27 marca 2017

Festiwal Nowe Epifanie - Adres i dojazd

http://noweepifanie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.