Bum - zdjęcie Bum - zdjęcie Bum - zdjęcie Bum - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

Bum

Ralf Bum to prawdziwy urodzony człowiek władzy. Już w łonie matki udusił siostrę bliźniaczkę, czyniąc swoje narodziny wydarzeniem medialnym, a następnie od pierwszych chwil życia manipuluje rzeczywistością, kłamiąc, narzucając swoje zdanie, zaprzeczając faktom i nie tolerując sprzeciwu. Jako dziecko, tryskając testosteronem i mizoginizmem, ma poczucie przewagi nad całym światem dorosłych i rozpoczyna swoją nieubłaganą wędrówkę na sam szczyt. Jego zawrotna kariera to wspinanie się po trupach – niszczy wszystko i wszystkich, którzy nie dają mu bezwarunkowej miłości, odmawiają mu posłuszeństwa lub nie chcą oddać mu władzy absolutnej – począwszy od rodziców, przez szkołę i inne instytucje, po… mglisty szczyt.

Bum to sztuka o parciu na władzę. O pragnieniu zaistnienia w sferze polityki, byciu sensacją z pierwszych stron gazet. Mayenburg pokazał tu w zjadliwie satyrycznym ujęciu tęsknotę świata współczesnego za silnymi, przebojowymi mężczyznami typu macho, za przywódcą, który potrafi znaleźć proste rozwiązania na złożone problemy.

Na scenie występują między innymi Michał Kruk, Katarzyna Żuk, Kamil Suszczyk, Paweł Kos, Jolanta Jackowska, Gracjan Kielar.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: HaWa

Realizacja

Autor: Marius von Mayenburg

Przekład: Karolina Bikont

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Anna Skupień, Katarzyna Szczurowska

Choreografia: Jacek Owczarek

Muzyka: Piotr Łabonarski

Reżyseria światła: Piotr Pawlik

Asystent reżysera: Konrad Michalak

Inspicjent: Hanna Molenda

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Niesamowite przedstawienie. Dziekuje bardzo. Although I am not able to express my opinion in Polish language very well, I thought that all performers did an excellent job in playing the characters, but especially the performer playing the main character baby "Bum". Nevertheless I think everyone did an outstanding job!!

    st.....@ya...oo.com / 30 kwietnia 2023

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - Adres i dojazd

http://www.nowy.pl/

Kup bilet