Wszystko o kobietach - zdjęcie Wszystko o kobietach - zdjęcie Wszystko o kobietach - zdjęcie Wszystko o kobietach - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów

9,2 / 10

Wszystko o kobietach

To napisana z matematyczną precyzją - oczywiście przez mężczyznę - sztuka o kobietach. Skonstruowana jak misterna układanka z puzzli. Jednak każda z bohaterek bardziej niż babą jest tutaj człowiekiem.

Ich losy i powodujące nimi uczucia subtelnie i dyskretnie ocierają się o siebie, a one samie przeglądają się w sobie na wzajem jak w tysiącu lustrach: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki, koleżanki z pracy i koleżanki z przedszkola z lalką Barbie w objęciach oraz żywotne pensjonariuszki Domu Seniora. Wszystkie znalazły się w sieci skomplikowanych relacji międzyludzkich.

*Teatru zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w repertuarze i obsadzie spektaklu. Uprzejmie prosimy o zajmowanie miejsc na widowni najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem przedstawienia lub koncertu. Po tym terminie obsługa nie gwarantuje możliwości zajęcia oznaczonych miejsc. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl. Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię.

Na scenie występuje Marta Bizoń jako Jolka/ Ola/ Janka/ Dzidzia/ Luiza, Magdalena Nieć jako (Gościnnie) Magda /krysia/ Nina/ Mimi/ Rozalia, Dominika Markuszewska jako (Gościnnie) Magda /krysia/ Nina/ Mimi/ Rozalia, Katarzyna Tlałka jako Magda /krysia/ Nina/ Mimi/ Rozalia, Beata Schimscheiner jako Anita/ Hania/ Maria/ Binia/ Matylda.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: http://www.ludowy.pl/

Występują

Marta Bizoń - zdjęcie

Marta Bizoń
Jolka/ Ola/ Janka/ Dzidzia/ Luiza

Magdalena Nieć - zdjęcie

Magdalena Nieć
(Gościnnie) Magda /krysia/ Nina/ Mimi/ Rozalia

Dominika Markuszewska - zdjęcie

Dominika Markuszewska
(Gościnnie) Magda /krysia/ Nina/ Mimi/ Rozalia

Katarzyna Tlałka - zdjęcie

Katarzyna Tlałka
Magda /krysia/ Nina/ Mimi/ Rozalia

Beata Schimscheiner - zdjęcie

Beata Schimscheiner
Anita/ Hania/ Maria/ Binia/ Matylda

Twórcy

Tłumaczenie: Anna Tuszyńska

Reżyseria/ opracowanie muzyczne: Paweł Szumiec

Przestrzeń: Marek Braun

Kostiumy: Jolanta Łagowska

Asystent Reżysera/ Inspicjent / Sufler: Manuela Nowicka

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, pokazujący jakże trudne relacje miedzy kobietami. Pokazane w sposób wywołujący w pierwszej chwili uśmiech, by ten pozniej zamienił się w refleksje i ta rafleksja zostaje na dłużej… Wszystkie trzy aktorki pięknie zagrały - gratuluje!

  ma.....@ho...il.com / 12 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna zabawa, rewelacyjna obsada😍

  mk.....@....pl / 17 sierpnia 2020

 • 10,0/ 10

  Magia Teatru! 100% polecam!

  lu.....@in...ia.pl / 10 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  swietna komedia, z poczucuem humoru, ciekawa

  We.....@....pl / 24 maja 2017

 • 9,0/ 10

  Mistrzowska gra. Sztuka jest już długo na deskach teatru jednak w grze jest mnóstwo zabawy i zaangażowania. Można się pośmiać do łez i mieć trochę własnej refleksji na temat poruszanych wątków

  g......@gm...il.com / 23 października 2022

 • 9,0/ 10

  Bardzo mi się podobało. Przede wszystkim wysoka klasa w całości. Mile zaskoczony spektaklem i tym czegoś doświadczyłem. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego po tytule i rodzaju spektaklu, ale to co otrzymałem było dużo lepsze. Nie było płytko ani szablonowo, poza początkiem z tematem seksu, ale wielowymiarowo i życiowo, no i było z czego się śmiać. Sceny dziecięce, z domu starców i pilates powalające wręcz. Naprawdę super gra aktorska i fajna interakcja z widownią. Dziewczynie też się podobało, choć tytuł nieco uprzedzał. Ciekawie, zabawnie, życiowo i na poziomie. Polecam! Warto!

  kj.....@in...ia.pl / 25 sierpnia 2021

 • 7,0/ 10

  Fajna, żywiołowa gra aktorek, nieprzewidywalne sceny, dający do myślenia temat i realizacja. Dobrze się bawiliśmy.

  m......@in...ia.pl / 21 maja 2017

Teatr Ludowy - Adres i dojazd

ul. Osiedle Teatralne 34, Kraków

http://www.ludowy.pl/

Kup bilet