Dominika Markuszewska - zdjęcie

Dominika Markuszewska

9,2 / 10

31 oddanych głosów

Data urodzenia:
10-02-1981 (41 lat)

Aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Studia Aktorskiego L'ART. W 2005 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Od 2005 roku związana jest z krakowskim Teatrem Ludowym.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Wszystko o kobietach

Komedia

To napisana z matematyczną precyzją - oczywiście przez mężczyznę - sztuka o kobietach. Skonstruowana jak misterna układanka z puzzli. Jednak każda z bohaterek bardziej niż babą jest tutaj człowiekiem.

Ich losy i powodujące nimi uczucia subtelnie i dyskretnie ocierają się o siebie, a one samie przeglądają się w sobie na wzajem jak w tysiącu lustrach: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki, koleżanki z pracy i koleżanki z przedszkola z lalką Barbie w objęciach oraz żywotne pensjonariuszki Domu Seniora. Wszystkie znalazły się w sieci skomplikowanych relacji międzyludzkich.

*Teatru zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w repertuarze i obsadzie spektaklu. Uprzejmie prosimy o zajmowanie miejsc na widowni najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem przedstawienia lub koncertu. Po tym terminie obsługa nie gwarantuje możliwości zajęcia oznaczonych miejsc. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl. Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię.

Szczegóły

Sarenki

Komedia

Któż z nas nie lubi czeskich komedii. Specyficzny humor naszych sąsiadów zawsze wywołuje w nas - czasem niemal mimowolną - wesołość. Zapraszamy zatem na wesoły wieczór w towarzystwie czterech życiowych nieudaczników: dyrygenta, który w wypadku stracił powieki, cierpiącego na gigantyzm mykologa, nieśmiałego urzędnika skarbówki i bezrobotnego wynalazcy oraz czterech niezwykłych Sarenek.

Mogą one spełnić jedno i jak to w bajkach bywa - pierwsze wypowiedziane - życzenie każdego z tych pechowców. Czym grozi takie spełnianie życzeń, przekonajcie się Państwo sami. Autorem i reżyserem tej niczym nie skrępowanej komedii jest zaprzyjaźniony z naszym Teatrem artysta z czeskiej Pragi, Tomas Svoboda. Dotychczas na naszej scenie dał się poznać jedynie jako reżyser.

Teraz możemy obejrzeć jego autorski spektakl, w którym pokazał swoje zniewalające poczucie humoru!

Szczegóły

Królik Królik

Komedia

„Królik Królik” Colline Serreau to anarchiczno – matriarchalna, lekko lewicująca komedia, w której pod warstwą dowcipu kryją się problemy poważne i głębokie. Oto mamy obraz rodziny Królików - z pozoru normalnej i „poukładanej”. W tej rodzinie wszystko zdaje się być na swoim miejscu. Tymczasem, w miarę rozwoju akcji, widz dowiaduje się, że każda z postaci skrywa jakąś tajemnicę i jakąś życiową porażkę: córki odchodzą od swych mężczyzn, synowie aktywnie działają w organizacjach terrorystycznych, ojciec traci pracę, a najmłodszy syn – tytułowy Królik – jest przybyszem z kosmosu. Na dodatek we Francji, w której dzieje się akcja sztuki, właśnie odbywa się pucz wojskowy, obalający dawny porządek. W tym szalonym świecie jest jedna postać, wokół której te ludzkie planety krążą i ulegają jej sile grawitacji. To Mama. Ona wydaje się porządkować świat i jednocześnie prowokować do stawiania pytań o wartości podstawowe. O rolę rodziny, gdy świat staje na głowie. O potrzebę ciepła i czułości, która ma moc izolacji od zagrożeń zewnętrznych, ale jest też remedium na samotność. O potrzebę obecności drugiego człowieka. Wreszcie – o rolę kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie. I choć w tekście Serreau nie ma odpowiedzi na pytanie „jak żyć?”, mam nadzieję, że spektakl skłoni widza do stawiania sobie samemu pytań i snucia refleksji. Kiedy umilknie śmiech.

Szczegóły

Błysk Rekina

Dla dzieci

Sparkleshark to teatr dla wielbicieli filmów akcji! Rockowa muzyka! Świetne teksty! Brawurowe popisy taneczne! Młodość i niesamowita energia! Cool!

Na dachu wieżowca znalazł sobie kryjówkę szkolny outsider - poeta i nadwrażliwiec. Kiedy jego azyl odkrywają dziewczyny, jedynym zagrożeniem jest śmiech i kpina, ale i te tracą siłę wobec stopniowej fascynacji tajemnicą i innością. Naprawdę niebezpiecznie robi się, kiedy na dach dociera szkolny osiłek - kulturysta i obiekt powszechnego podziwu - wraz ze swoimi kumplami. Kto wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji siły i wrażliwości?

Ze strzępów doświadczeń, strachów i marzeń młodych ludzi rodzi się baśń, która może wyzwolić ich z narzuconych sobie póz i głęboko skrywanych kompleksów. Opowieści towarzyszy świetna muzyka rockowa i brawurowe popisy taneczne. Zapraszamy zatem na ten rewelacyjny spektakl muzyczny, "Baśń przeciwko agresji" jak napisano o nim w jednej z licznych recenzji.

Szczegóły

WHO? YOU?

Dramat

Spektakl wg „Pragmatystów” St. I. Witkiewicza.
GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE, TAM TRZECI KORZYSTA….
Na czas trwania akcji wygoń wszystko do czego przyzwyczaiłeś się na jawie…

Gdzieś w dziwacznej samotni intelektualnej przestrzeni toczy się gra o Tajemnicę Bytu. Jeden z graczy w dzieciństwie chciał być rozbójnikiem morskim, drugi artystą. Każdy z nas ma coś z bydlęcia i z dekadenta, dlatego… przyjdź, może tego wieczoru to właśnie ty poderwiesz się do rozegrania kolejnej rundy gry o Tajemnicę.

Pierwszy gracz:
W jego życiu, było już wszystko. Podczas pamiętnej wizyty w Sajgonie pił ciepłe soki Chińskiej Mumii przez słomkę z trawy Wu, co odbije mu się czkawką podczas rozgrywki. Obecnie zaszyty w dziwacznym mieszkaniu wraz z ukochaną Mamalią i służącym Kobietonem. W wolnych chwilach gra na gitarze elektrycznej.

Drugi gracz:
Od dzieciństwa nurza się w dzikim erotyzmie, szuka sztucznych rajów, stale ryzykuje życie inscenizując je na podobieństwo bajki, a raczej… kabaretu. Wszystko, by obudzić w sobie poczucie Tajemnicy. Właściciel firmy „Trucizna” z.o.o. Jak każdy potentat w branży narkotykowej lubi zwierzęta.

Obydwaj boją się nicości – a Ty?
To, że jesteś, wcale nie jest takie oczywiste. To, że cię nie ma, trudno zrozumieć. To tajemnica. Tajemnica istnienia. Bądź człowiekiem i pozwól sobie na to doznanie. Nie dopuść, byś kiedyś poczuł się zbędnym i przypadkowym. Czyżby Tajemnica nie miała już dla Ciebie tajemnic?
Włącz się do gry. Pamiętaj, że stawka jest jedynie domysłem…
WHO? YOU?

Szczegóły