Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję - zdjęcie Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję - zdjęcie Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję - zdjęcie Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10,0 / 10

Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję

Jeśli choć raz wyliście z bezsilności, lekarz zwracał się do Was w trzeciej osobie, a ksiądz powtarzał Wam, że cierpienie uszlachetnia, nie możecie przegapić tego spektaklu!

„Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”, to adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego, znanego łaźniowym widzom z takich spektakli jak „Lem vs. P. K. Dick”, „Pluton p-Brane” i „Wieloryb the Globe”. To osobista opowieść o procesie umierania jego ojca, który chorował na raka trzustki, ale też historia bezradności i wściekłości na instytucje państwa, służbę zdrowia i kościół, które zadają chorym dodatkowe cierpienia. „Współumieranie” o którym napisał Mateusz Pakuła nie jest jednostkowym doświadczeniem, z bezradnością, wściekłością i gniewem mierzą się tysiące ludzi w całej Polsce, którzy nie mogą decydować o własnym losie, a ich bliskim ogranicza się prawa. To krzyk o eutanazję w chwilach przekraczania granic cierpienia! Ale myli się ten, kto myśli, że zobaczy na scenie smutną opowieść, bo w spektaklu nie zabraknie groteski i śmiechu, tak bliskich wszystkim spektaklom Pakuły.

Na scenie zobaczymy Jana Jurkowskiego, znanego ze spektaklu „Lem vs. P. K. Dick”, a szerzej z Grupy Filmowej Darwin, Andrzeja Platę, Wojciecha Niemczyka, Szymona Mysłakowskiego oraz Marcina Pakułę, brata autora książki i reżysera, do którego będzie należało ostatnie słowo.

Na scenie występuje Andrzej Plata, Wojciech Niemczyk, Jan Jurkowski , Szymon Mysłakowski, Marcin Pakuła.

Realizacja

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Mateusz Pakuła

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Justyna Elminowska

MUZYKA: Zuzanna Skolias, Antonis Skolias, Marcin Pakuła

REŻYSERIA ŚWIATŁA: Paulina Góral

WIDEO: Olga Balowska

PRODUKCJA: Teatr Łaźnia Nowa, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Scenariusz powstał na podstawie książki Mateusza Pakuły „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”. Książkę wydało Wydawnictwo Nisza.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Duzo emocji i osobistych przezyc. Swietna scenografia. Gratulacje

    ba.....@gm...il.com / 10 maja 2023

  • 10,0/ 10

    Bardzo mocne i wzruszające przedstawienie

    lu.....@in...ia.pl / 23 stycznia 2023

Teatr Łaźnia Nowa - Adres i dojazd

os. Szkolne 25, Kraków

http://www.laznianowa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.