Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
    Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl w Krakowie? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne w Krakowie.
  1. Muzeum, teatr, koncert lub kino w Krakowie wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
  2. Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film w Krakowie, wybierz interesujący Cię zakres dat.
  3. Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
  4. Wystawy, koncerty, spektakle i filmy w Krakowie możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.

Teatr Groteska

ul. Skarbowa 2
Kraków

Teatr Groteska w Krakowie jest jednym z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych teatrów w Polsce i na świcie. Został założony przez Zofię i Władysława Jaremów – reżyserów, inscenizatorów, pionierów nowoczesnego myślenia o sztuce lalkowej i teatrze plastycznym w powojennej Polsce. Wizja i oprawa plastyczna spektakli od początku leżała po stronie wielkich plastyków, m.in. Kazimierza Mikulskiego, Jerzego Skarżyńskiego, Lidii Minticz, Ali Bunscha. Repertuar teatru Groteska z założenia skierowany do dzieci, w ofercie ma również sztuki dla dojrzałej publiczności. W Teatrze Groteska do tej pory można było oglądać wiele wybitnych realizacji, przede wszystkim inscenizacje utworów Sławomira Mrożka, Tadeusza Różewicza, Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego, Bertolda Brechta, Alfreda Jarrego. Na przestrzeni lat poza repertuarem dla najmłodszych, pojawiały się również inspiracje orientem, komedią dell’arte czy malarstwem hiszpańskim.
Spektakle Teatru Groteska , zwłaszcza te skierowane do najmłodszych są komponowane z dużą starannością. Repertuar oparty jest na wybitnej literaturze, ale także estetyką najwyższej próby z wykorzystaniem wielu form teatralnej ekspresji: żywy plan, lalki o zróżnicowanych technikach animacji, maski, kostiumy, multimedia. Twórcy przywiązują także wagę do strony muzycznej przedstawień, wzbogacając swoje spektakle o liczne piosenki, łatwo wpadające w ucho, ale i z morałem.
Groteska jest także organizatorem zapoczątkowanego w 2010 r.festiwalu Materia Prima https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/materia-prima,991 . Jest to Międzynarodowy Festiwal Formy prezentujący najcenniejsze dokonania teatru w zakresie plastyki i sztuki formalnej. Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest Adolf Weltschek.
Bilety i wejściówki do Teatru Groteska oraz na festiwal Materia Prima w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.kicket.com (dawne eWejściówki.pl).

Repertuar Teatr Groteska w Krakowie

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.