podczas którego prof. Błażej Brzostek, historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, opowie o różnych punktach widzenia na miasto stołeczne Warszawę.
Zapraszamy na wykład wszystkich, którzy chcieliby poznać wybrane aspekty historii Warszawy od zupełnie nowej, nieoczywistej strony. Jesteśmy przekonani, że i varsavianiści, i osoby, których zainteresowanie historią stolicy dopiero się zaczyna, znajdą tu coś dla siebie!
Jeśli istnieje tożsamość miasta, jej częścią musi być problem płci kulturowej. Oznacza to zainteresowanie relacjami pomiędzy elementem kobiecym i męskim w społeczeństwie i kulturze Warszawy, komplikacjami i niejasnościami tych relacji w różnych epokach, próbami przemocowego ustalania lub negocjowania porządku płci, wpływem tego porządku na materialny kształt miasta. Ta słabo wciąż poznana sfera historii Warszawy domaga się rekonesansu.
Prof. Błażej Brzostek – historyk, badacz historii społecznej i dziejów miast, wydał między innymi książki o życiu robotników warszawskich w latach stalinizmu (“Robotnicy Warszawy. Konflikty codzienne”, 2002), o przestrzeni publicznej stolicy w epoce Gomułki (“Za progiem”, 2008), o paralelnej historii Bukaresztu i Warszawy (“Paryże Innej Europy”, 2015). Mieszka na Żoliborzu, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki.
Czas trwania: 90 minut
Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd
Rynek Starego Miasta 28-42 00-272 Warszawa
http://muzeumwarszawy.pl
Wybierz termin
Wykład online: Warszawa - nowe spojrzenia; Gender Warszawy. Poszukiwania (prof. Błażej Brzostek)
W tym momencie wyszukujemy najbliższe Ciebie miasto w którym prowadzimy sprzedaż wejściówek i
biletów. W
celu zwiększenia dokładności zaakceptuj prosbę o udostępnienie lokalizacji w Twojej
przeglądarce.