E-wykład: Delicje warszawskie Od „kremówki” do „kukułki” – najnowsze dzieje warszawskiej sceny cukierniczej (Albert Judycki) - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

9,4 / 10

E-wykład: Delicje warszawskie Od „kremówki” do „kukułki” – najnowsze dzieje warszawskiej sceny cukierniczej (Albert Judycki)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Delicje warszawskie

Cykl wykładów poświęconych różnorodnym praktykom biesiadowania, handlu produktami spożywczymi oraz wytwórstwu wybranego asortymentu. Wykłady w oparciu o kwerendę archiwalną i biblioteczną, uwzględniającą historię warszawskich kupców i producentów. Całość łączy historia smaku i rzemiosła cukierniczego w Warszawie widziana w perspektywie luksusowych wyrobów cukierniczych Europy i świata.

Od „kremówki” do „kukułki” – najnowsze dzieje warszawskiej sceny cukierniczej

Bohaterskie czasy powojenne, smutek późnej PRL, szalone lata 90-te, pierwsze dekady zglobalizowanego XXI wieku. Każdy z tych okresów był na swój sposób wyjątkowy. Przyjrzymy się tym czterem różnym epokom, analizując cukiernicze czasopisma oraz przypatrując się starym i nowym gwiazdom wśród warszawskich cukierni.

Prowadzący: Albert Judycki, wnuk założyciela i właściciel warszawskiej Cukierni Lukullus, absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Akademii Kulinarnej Le Cordon Bleu w Paryżu.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Wykłady pana Alberta niezmiennie interesujące i ciekawie opowiedziane,

  ak.....@gm...il.com / 25 września 2021

 • 10,0/ 10

  wykład bardzo merytoryczny, dobrze zorganizowany i w ciekawy sposób opowiedziany, bez problemów technicznych

  to.....@gm...il.com / 21 września 2021

 • 9,0/ 10

  Z przyjemnością wysłuchałam wykładu o rozwoju i przemianach w ciastkarstwie i cukiernictwie. Zdjęcia ilustrujące wykład są doskonałą Zapowiedzianąreklamą tak smacznych produktów. Kawiarnie połączone ze sprzedażą luksusowej biżuterii widziałam w Wiedniu. Zapowiedzianą przez Pana A. Judyckiego książkę kupię. urszula krzysiak

  ul.....@....pl / 24 września 2021

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.