Wykład online: Zamość – miasto idealne (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów

9,8 / 10

Wykład online: Zamość – miasto idealne (dr Olaf Kwapis)

Koncepcja miasta idealnego wyłania się z renesansowych traktatów architektonicznych.

Doskonałym przykładem realizacji dawnych teorii jest toskańska Pienza. Niegdysiejszy student Uniwersytetu Padewskiego, humanista, a także hetman wielki koronny Jan Zamoyski, postanowił przenieść ten wzorzec do swoich włości w Koronie. W ten sposób powstał Zamość. Historię powstania miasta – od kontraktu do jego realizacji – poznamy podczas wykładu..

Cykl wykładów: POLSKIE SKARBY Z LIST UNESCO

Na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO obok warszawskiego Starego Miasta wpisano wiele cennych zabytków w Polsce. W cyklu wykładów, który proponujemy w ramach poniedziałkowych spotkań, dr Olaf Kwapis opowie o wybranych dziełach sztuki, obiektach architektonicznych i zespołach urbanistycznych. Każdy z etapów naszej wirtualnej podróży po Polsce przypomni najciekawsze miejsca kraju i pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co stanowi o ich wyjątkowej wartości.

Cykl POLSKA UNESCO. Wykłady w tym cyklu odbędą się: 8 marca, 15 marca, 22 marca oraz 29 marca.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Znakomity

  el.....@gm...il.com / 16 marca 2021

 • 10,0/ 10

  wykładowca jak zwykle świetnie przygotowany. wykłady godne polecenia

  jo.....@gm...il.com / 09 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Wszystkie wykłady dr Kwapisa są na 10 !!!

  aa.....@gm...il.com / 09 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Bogata wiedza, świetny gawedziarz, interesujacy materiał poglądowy. Spójna i uporządkowana wypowiedź.

  zm.....@....pl / 09 marca 2021

 • 9,0/ 10

  Wielka erudycja i zarazem gorące zaangażowanie Wykładowcy! Niezwykła przyjemność słuchania i moc wiedzy. jedyne zastrzeżenie (w całym kontekście - błahe!): ewidentna i w pełni zrozumiała miłość do Italii powoduje pewien nadmiar rozwinięć i dygresji (zresztą bardzo interesujących!) - ale reżim czasowy powoduje później nadmierną gonitwę i jedynie sygnalizowanie tych wątków, którym z punktu widzenia tematu wykładu warto byłoby poświęcić nieco więcej spokojnego czasu i uwagi (analiza kolegiaty i fenomen jej manierystycznego wnętrza świetnie zinterpretowany przez Miłobędzkiego, to mogę sobie doczytać- przypomnieć. Ale nie znałam związków sklepień lubelskich z kontekstami weneckimi - bardzo ciekawe, chętnie bym przy tej okazji zobaczyła zdjęcie takich weneckich inspiracji)

  jf.....@tl...en.pl / 09 marca 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet