Wykład online: Willa wenecka. Nie tylko rezydencje w Vicenzy (1) (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

28 oddanych głosów

9,5 / 10

Wykład online: Willa wenecka. Nie tylko rezydencje w Vicenzy (1) (dr Olaf Kwapis)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Willa wenecka.

Nie tylko rezydencje w Vicenzy (1)

Zamieszkiwanie to znana i – rzec by można – przyrodzona człowiekowi praktyka. Na przestrzeni dziejów realizowana ona była w bardzo różnorodnych formach. Pierwsza cześć wykładu ma na celu wyjaśnienie podobieństw i różnic pomiędzy koncepcjami architektonicznymi patrycjuszowskiego pałacu florenckiego, rzymskiego i weneckiego. W tych bowiem trzech środowiskach architektonicznych przypomniano tradycję tworzenia willi w rzymskim typie urbana, suburbana i rustica, dokonując ich twórczych przekształceń. Przykładom ujęć teoretycznych oraz praktyki realizacji tego rodzaju projektów poświęcony zostanie pierwszy z dwóch wykładów na temat rezydencji okresu renesansu.

Cykl wykładów: Spacery UNESCO/ Willa wenecka

Cykl wykładów dra Olafa Kwapisa poświęconych dziełom architektury autorstwa Andrei Palladia oraz innych architektów działających pomiędzy XVI a XVIII stuleciem w Vicenzy regionie Veneto.

W latach 90. minionego stulecia na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO wpisano miasto Vicenza oraz 24 wille w stylu palladiańskim, rozmieszczone w różnych miejscach regionu Veneto. Poddana władztwu weneckiemu, znakomicie prosperująca od XV do XVIII stulecia Vicenza stała się miejscem, w którym Andrea Palladio zrealizował największy, spójny projekt urbanistyczny, oparty na skrupulatnym studium architektury rzymskiej z okresu antyku oraz czasów sobie współczesnych. Wkomponowane w strukturę średniowiecznej zabudowy pałace, a także inne realizacje poza murami miasta do dziś imponują odwagą w reinterpretacji tradycji starożytnej, której konsekwentnie nadane zostały ramy renesansowego humanizmu. Uniwersalny projekt Palladia – architekta i teoretyka – stał się wzorem, chętnie podejmowanym w kolejnych stuleciach, weryfikowanym w różnym czasie i różnym otoczeniu, zawsze pozostając świadectwem geniuszu, którego pierwsze realizacje powstawały właśnie w regionie Veneto.

Wykłady w cyklu Spacery UNESCO/ Willa wenecka odbywają się w terminach: 7 kwietnia, 14 kwietnia, 21 kwietnia, 28 kwietnia.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Znakomity, warto byłoby nagrywać i potem udostępniać.

  ja.....@gm...il.com / 26 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Wykład pasjonujący. Mimo tego, że trwał ponad 2 godziny ani chwili nie nużył. Czekamy z niecierpliwością na kolejne uczty z udziałem dr Kwapisa.

  ha.....@....pl / 26 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny wykład. Dużo się dowiedziałam

  iz.....@....pl / 26 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  O.K.

  lu.....@gm...il.com / 26 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Słów brak do opisania przyjemności słuchania dr Olafa Kwapisa. Można życzyć słuchaczom więcej wykładowców z taką wiedzą i umiejętnością jej przekazania. Temat oczywiście nieskończenie ciekawy. Nigdy dosyć słuchania wykładów na te tematy w takim wykonaniu

  ru.....@....pl / 26 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Pasja, z jaką p. O Kwapis opowiada zaraża optymizmem

  jw.....@gm...il.com / 25 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny jak wszystkie wykłady niesamowitego dr Olafa Kwapisa, wspaniała wycieczka online, polecam.

  an.....@ho...il.com / 15 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Jak zwykle - u Pana Olafa Kwapisa - wspaniały wykład. Czysta przyjemność brać w tym udział!

  j......@gm...il.com / 15 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Imponująca wiedza wykładowcy!

  gr.....@gm...il.com / 15 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Autor wykładu dr Olaf Kwapis prowadzi wykład bardzo ciekawie, swobodnie,, z erudycją. Popularyzuje wiedzę o zabytkach, nie stroniąc od bardziej wymagających treści, co jest ważne. Szanuje też odbiorców. Powołuje się na źródła i własne badania w terenie. Przypuszczam, że jest świetnym przewodnikiem :)

  sz.....@....edu.pl / 15 kwietnia 2021

 • 8,0/ 10

  Rewelacyjny wykład. Dziękuję!

  mi.....@in...ia.pl / 15 kwietnia 2021

 • 8,0/ 10

  za dużo powtórzeń z poprzednich wykładów

  iw.....@ya...oo.com / 15 kwietnia 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet