E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Teatr Wielki – od centrum handlowego do świątyni sztuki (Grzegorz Piątek) - zdjęcie

Średnia ocena

25 oddanych głosów

9,6 / 10

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Teatr Wielki – od centrum handlowego do świątyni sztuki (Grzegorz Piątek)

Cykl wykładów Grzegorza Piątka : Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii

Wykład: Teatr Wielki – od centrum handlowego do świątyni sztuki

Odbudowa, modernizacja czy konserwacja zabytku jest zawsze wyborem – okazją do wyeksponowania pożądanej warstwy czy wersji budowli, ale i zmiany jej symbolicznego znaczenia czy napisania od nowa kawałka historii miasta.

Grzegorz Piątek, autor znanych i nagradzanych książek o Stefanie Starzyńskim (Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego, 2016) i o Warszawie (Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949, 2020), z wykształcenia architekt, z praktyki wykładowca i popularyzator wiedzy o stolicy, w cyklu wykładów przyjrzy się znanym warszawskim budowlom i zespołom przestrzennym, np. Teatrowi Wielkiemu, kościołowi św. Aleksandra, pałacowi Staszica, ulicy Nowy Świat, pałacowi Bruhla. Wszystkie te miejsca i obiekty podczas powojennej odbudowy czy wcześniejszych przebudów zostały poddane manipulacjom oraz artystycznemu, społecznemu czy politycznemu kontekstowi przemian, o których warto wiedzieć i na pewno warto posłuchać.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Prezentacja była ciekawa. Tylko, że nagranie nie do końca zadawalające. Początku - jakieś pół godziny brakuje! A szkoda. Czy jest możliwość odtworzenia tego początku? Nie wiem - może dogrywką brakującej części i przesłanie osobom jak ja, która odsłuchiwała wykład nie w czasie rzeczywistym albo sprawdzić serwer Muzeum i zobaczyć co się stało, że całość Państwo nie przesłali. Byłabym wdzięczna za odpowiedź czy to jest możliwe.

  Zu.....@....pl / 29 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny wykład, bardzo dobra prezentacja (mapy, zdjęcia).

  ja.....@gm...il.com / 26 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Świetnym po prostu, rzeczowy, na poziomie, bardzo sympatyczny prelegent, widać pasję i zaangażowanie. Bardzo cieszę się z tego cyklu.

  co.....@....pl / 26 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Znakomity jak wszystko co robi Grzegorz Piątek, klasa sama w sobie

  el.....@gm...il.com / 25 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały wykład. Podziwiam ogrom wiedzy, zaangażowanie autora i piękno wypowiedzi. Oby więcej takich wydarzeń.

  Ag.....@gm...il.com / 25 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały wykład! Prowadzący ma ogromną wiedzę i potrafi ją przekazać z prawdziwą pasją i zaangażowaniem. Z przyjemnością wysłucham kolejnych wykładów.

  kr.....@gm...il.com / 25 maja 2021

 • 10,0/ 10

  bardzo ciekawy wykład

  j......@gm...il.com / 25 maja 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.