Wykład online: Park Mużakowski nad Nysą Łużycką (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów

9,0 / 10

Wykład online: Park Mużakowski nad Nysą Łużycką (dr Olaf Kwapis)

Na powierzchni 348 hektarów na pograniczu polsko-niemieckim położony jest ogród, uznawany za najwybitniejsze osiągnięcie w dziedzinie organizacji przestrzeni ogrodowej, jakie aranżowano w XIX stuleciu. Do położonego w dolinie Nysy Łużyckiej Parku Mużakowskiego należą zarówno jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Europie, jak też rezydencja grafa Hermana von Pückler-Muskau. Ten pierwszy w historii architekt krajobrazu nie tylko założył sam Park Mużakowski, ale był też twórcą podstaw zintegrowanego projektowania krajobrazu, umiejętnie łączącego przestrzenie parkowe i miejskie. Jego założenia stały się później podstawą nowoczesnego projektowania miast, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Cykl wykładów: POLSKIE SKARBY Z LIST UNESCO

Na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO obok warszawskiego Starego Miasta wpisano wiele cennych zabytków w Polsce. W cyklu wykładów, który proponujemy w ramach poniedziałkowych spotkań, dr Olaf Kwapis opowie o wybranych dziełach sztuki, obiektach architektonicznych i zespołach urbanistycznych. Każdy z etapów naszej wirtualnej podróży po Polsce przypomni najciekawsze miejsca kraju i pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co stanowi o ich wyjątkowej wartości.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Uwielbiam te wykłądy, to mnóstwo interesujących wiadomości podanych w ciekawej formie. Szkoda że nie są o godzinie 20, bo wtedy bym oglądała prawie wszystkie, a tak praca do późnych godzin mi nie pozwala.

  to.....@in...ia.pl / 30 kwietnia 2021

 • 9,0/ 10

  Szkoda, że nie można było zadawać pytań.

  ma.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2021

 • 7,0/ 10

  Bardzo ciekawie prowadzony wykład. Duża wiedza i pasja prowadzącego. Bardzo przyjemnie się oglądało i słuchało. Jednak moim zdaniem za dużo życiorysów i dat w tym wykładzie, a za mało informacji na temat samego ogrodu. Przydało by się więcej szczegółowych informacji na temat założeń ogrodowych, plan ogrodu, jego najciekawsze elementy, ciekawostki, informacje na co zwrócić uwagę podczas zwiedzania, coś więcej o roślinności. Oraz więcej zdjęć ogrodu w prezentacji.

  lo.....@....pl / 20 kwietnia 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet