WARSZTAT ONLINE I Zabytki w Wielkim Mieście - zdjęcie

WARSZTAT ONLINE I Zabytki w Wielkim Mieście

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Co dzieje się ze starymi budynkami w wielkim mieście? Obserwujecie swoją dzielnicę i zauważacie, że stara fabryka jest przebudowywana, między blokami stoi świeżo wyremontowany zabytkowy pałacyk, w drodze do szkoły mijacie zamkniętą potężną kamienicę?

Losy starych budynków w wielkim mieście mogą zaskakiwać, budzić emocje. Być może patrząc na nie zastanawiacie się, czy to jest zabytek? Czy zaraz zniknie? Czy ktoś go chroni? W ramach zajęć zrealizujemy serię ćwiczeń, które pomogą nam nabrać orientacji na mapie warszawskich zabytków. Wybierzemy się na wirtualne wycieczki, porozmawiamy o losach fascynujących gmachów tj. rotundy z dawnych terenów Gazowni Warszawskiej, czy obiektów, np. zrujnowanych kamienic, które stały się ostatnio przedmiotem troski także międzynarodowego środowiska architektów. Dlaczego? Dowiecie się podczas warsztatu online.

Spotkanie towarzyszy wystawie „Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku”. Warsztat to okazja do bliższego zapoznania się z zagadnieniami poruszanymi na ekspozycji, bliższego przyjrzenia się procesom zachodzącym w dzielnicy na naszych oczach.

Odbiorcy: dzieci 8-14 lat

Czas trwania: 120 minut

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.