BudujeMY! Wykład Zbigniewa Polaka pt. Archeolodzy dawnej Warszawy w czasie powojennej odbudowy | WYKŁAD ONLINE - zdjęcie

BudujeMY! Wykład Zbigniewa Polaka pt. Archeolodzy dawnej Warszawy w czasie powojennej odbudowy | WYKŁAD ONLINE

Komisja Badań Dawnej Warszawy została powołana na czas odbudowy Starego i Nowego Miasta. Działała w latach 1951-1968 przez cały czas zmagając się z problemami finansowymi i lokalowymi. Skupiała jednak pasjonatów – architektów, historyków i archeologów. To oni wbrew wszelkim trudnościom wyznaczali zupełnie nowe standardy i pola badań prowadzonych w oparciu o współpracę przedstawicieli różnych specjalności.

W archiwum Pracowni Badań Archeologicznych zachowało się nieco dokumentów pokazujących związane z KBDW osoby nie tylko w sytuacjach zawodowych, ale i prywatnie. Warto poznać nieco bliżej to niezwykłe grono zwykłych ludzi, działających w trudnych czasach. A współpracowało z Komisją wiele osób, znanych dziś w świecie nauki.

Prowadzenie: Zbigniew Polak – Kierownik Pracowni badań Archeologicznych Muzeum Warszawy. Specjalizuje się w archeologii miast, ze szczególnym uwzględnieniem badań archeologiczno-architektonicznych.

Wykład odbędzie się w ramach programu „BudujeMy!”, który upamiętnia 75. rocznicę rozpoczęcia odbudowy stolicy, a tym samym zakończenia II wojny światowej.

Program finansuje Urząd m.st. Warszawy.

https://muzeumwarszawy.pl/budujemy-rocznica-odbudowy-warszawy/

Czas trwania: 75 minut

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.