Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl ? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne .
- Muzeum, teatr, koncert lub kino wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
- Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film , wybierz interesujący Cię zakres dat.
- Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
- Wystawy, koncerty, spektakle i filmy możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.
Bilety na wydarzenia z udziałem Przemysław Kania
Przemysław Kania
Absolwent Wydziału Aktorskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filii Zamiejscowej we Wrocławiu, rocznik 2007. Od 2008 roku wykładowca tegoż wydziału.
12 marca 2012 roku uzyskał stopień doktora sztuki teatralnej na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej „Praca nad rolą Wacława w spektaklu, Pornografia Witolda Gombrowicza w reżyserii Jacka Bunscha w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu” oraz po złożeniu wymaganych egzaminów.
Do 2016 adiunkt na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu.
28 kwietnia 2017r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie oceny ogólnej dorobku artystycznego i pedagogicznego, autorstwa książki „Wyraźnie… Dokładnie… Precyzyjnie… Recytacja i wystąpienia publiczne” oraz na podstawie ról w spektaklach: „Najmniejszy bal świata” w reż. A. Głuch-Klucznik, „Wakacje z duchami” w reż. Jana Jerzego Połońskiego i „Pyza na polskich dróżkach” w reż. A. Klucznika.
Od roku akademickiego 2018/2019 profesor uczelni na Wydziale Teatru Tańca Filii w Bytomiu.
W ramach pracy na uczelni prowadzi zajęcia z wymowy, scen, interpretacji piosenki lub prozy. Lider modułu Przedmioty aktorskie. Senator AST na kadencję 2020-2024. Pracuje w komisjach rekrutacyjnych, radach pedagogicznych, kolegium dziekańskim, pełni funkcję przewodniczącego komisji senackiej. Jest promotorem oraz recenzentem prac magisterskich studentów oraz doktoranta. Przyjmuje na swoje zajęcia asystentów, wprowadzając ich w meandry pracy pedagogicznej. Członek komisji orzekającej w sprawie uzyskania stopnia doktora sztuki w AST w 2021r.
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego w Olkuszu.
Organizator oraz autor wielu projektów teatralnych, wykładów i warsztatów dla uczniów i nauczycieli z zakresu sztuki teatralnej i wymowy scenicznej. Współpracuje z bibliotekami miejskimi i powiatowymi oraz pedagogicznymi, ze szkołami i klubami, jest wolontariuszem w ośrodkach dla osób z niepełnosprawnościami. Wspiera działalność organizacji pozarządowych, czynnie uczestniczy w akcjach i kampaniach społecznych. Pomysłodawca i współzałożyciel strony www.twórcy.olkusz.pl – bazy artystów Ziemi olkuskiej.
Tworzy i realizuje projekty artystyczne ze Stowarzyszeniem na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” z Kolbarku, Stowarzyszeniem PROGRES z Olkusza, Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju oświaty, kultury i pomocy społecznej Wszyscy dla Wszystkich z Olkusza, Stowarzyszeniem Res Sacra Miser z Bukowna.
Autor książki Wyraźnie… Dokładnie… Precyzyjnie… Recytacja i wystąpienia publiczne (2014r. wydawnictwo NovaeRes).
Laureat nagród dyrektora, rektora, dwóch Olkuskich Nagród Artystycznych oraz Cordis Nobilis dla Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego.
Pierwsze kroki stawiał na deskach wrocławskich teatrów: Małego (Śluby panieńskie Zemsta, Jazz baba riba) oraz Capitol (Wiatry z mózgu, reż. Formacja Chłopięca Legitymacje: Konrad Imiela, Cezary Studniak, Sambor Dudziński, Kalina – bo we mnie jest seks, reż. Wojciech Kościelniak, Karyukai kobiety wg „Wyznań Gejszy”
A. Goldena, reż. Bożena Klimczak)
pn., 11.11, 18:00
Boeing, Boeing